K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targi pracy i kariery

0

Wczoraj na terenie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy przy ulicy Xawerego Dunikowskiego w Słupsku odbyła się 1. edycja plenerowych targów pracy i kariery. Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do tegorocznych absolwentów szkół, którzy mogli zapoznać się z ofertami na lokalnym rynku pracy.

Pierwsza edycja plenerowych targów pracy i kariery odbyła się wczoraj, 7 czerwca, na terenie zielonym przy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy przy ulicy Xawerego Dunikowskiego w Słupsku. Wydarzenie dedykowane było tegorocznym oraz przyszłym absolwentom liceów, techników i szkół branżowych I stopnia, wchodzącym na rynek pracy. Targi przyciągnęły również młodzież kończącą etap edukacji w szkole podstawowej, poszukującą miejsca odbywania praktyk zawodowych. Wszyscy mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą pracodawców z regionu słupskiego oraz pozyskania informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego w wybranych zawodach.

Liczy się pasja i zaangażowanie – mówi Agnieszka Bondarenko, dyrektor CEiPM w Słupsku. – Pod takim hasłem i z taką ideą organizujemy to spotkanie wszystkich uczestników rynku pracy. Przede wszystkim młodzieży szukającej zatrudnienia, ale też pracodawców, którzy dzisiaj są w niemałym kłopocie, bo ciągle poszukują pracowników. My im podpowiadamy, ja to zrobić. Jak skutecznie zatrudniać, jak promować swoją firmę, żeby młody człowiek chciał szukać zatrudnienia u danego pracodawcy. Mieliśmy zaproszonych pracodawców, którzy współpracują z nami już od dawna, to Zakład Doskonalenia Zawodowego, firmy Kospel z Damnicy czy PGK to pracodawcy, którzy ponad 20 lat zatrudniają naszą młodzież i maja duże doświadczenie. Zaprosiliśmy też takie firmy, które chciałyby zacząć z nami współpracę między innymi Scania, Paula Fish, Fach-Pak, firmy produkcyjne, w których można nauczyć się zawodu, a później mieć szansę na zatrudnienie.

W imprezie wzięło udział około 15 pracodawców, a przedstawione oferty pracy dotyczyły zatrudnienia stałego oraz pracy wakacyjnej i sezonowej. Młodzież rozmawiała z doradcami zawodowymi, a w stoiskach urzędów pracy dowiadywała się o aktualnych ofertach zatrudnienia w Polsce i za granicą. Zainteresowani karierą w Wojskach Obrony Terytorialnej mogli zajrzeć do stoiska 73. Batalionu Lekkiej Piechoty w Słupsku. Można było również porozmawiać z przedstawicielami znajdującej się przy ulicy Artura Grottgera firmy Fach-Pak, zajmującej się produkcją i sprzedażą specjalistycznych pojemników izolowanych dla przetwórstwa rybnego i mięsnego.

Eksportujemy nasze wyroby praktycznie na cały świat – informuje Marek Budrewicz, kierownik produkcji w firmie Fach-Pak w Słupsku. Na świecie jest kilku producentów dokładnie tego modelu. Zachęcamy wszystkich, którzy są zainteresowani przyjściem do naszej firmy. Szukamy młodych, zdolnych chłopaków szczególnie na produkcję jak i do biura, którzy polubią tę pracę. Tworzymy jedną drużynę, rodzinę i myślę, że w naszej firmie będą czuć się dobrze.

Celem nadrzędnym pierwszej edycji plenerowych targów pracy i kariery organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy była przede wszystkim aktywizacja młodych ludzi i budowanie ich kariery zawodowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.