K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bokserskie medale mistrzostw Polski

0

Pięściarze Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni wywalczyli cztery medale w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Wśród tych trofeów był jeden medal złoty i trzy brązowe.

W imprezie bokserskiej w Łomży, gdzie odbywała się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży uważana za oficjalne Mistrzostwa Polski Kadetów, na ringu stanęło ponad 200 zawodników ze 100 klubów i 15 okręgowych związków bokserskich. W gronie tym była szóstka słupszczan: Oliwia Borkowicz, Julia Bystrek – obie startowały w kategorii wagowej 46 kg, w wadze 75 kg boksował Mikołaj Mystkowski, w wadze 55 kg rywalizował Michał Krakowiak, a w wadze 57 kg Wojciech Duszyński – wszyscy SKB Energa Czarni. Szóstym zawodnikiem był Maciej Strzelecki zawodnik Mazur Boxing Gym. Najlepiej z tego grona zaprezentował się Wojciech Duszyński, który został mistrzem Polski kadetów. Była to jego trzecia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Pięściarz nie ukrywa, że złoto było w planach i udało się je zrealizować. Teraz przechodzi do kategorii junior i jego pojedynki będą trwały trzy rundy po trzy minuty.

Medale brązowe wywalczyli Oliwia Borkowska i Mikołaj Mystkowski. Pozostali zawodnicy wrócili bez medali. Oliwia w zeszłym roku zdobyła zloty medal, a teraz konkurencja – jak sama mówi – była większa. Mikołaj Mystkowski natomiast cieszy się ze swojego pierwszego medalu. Wcześniejszy start nie przyniósł takiego efektu.

Kolejny medal, dla barw Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni zdobyła Natalia Kosińska, która w mistrzostwach Polski juniorek wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 48 kg. Medalistka przyznaje, że w półfinale miała trudną przeciwniczkę. To jest jej ostatni rok w kategorii juniorek. Od przyszłego roku to już młodzieżówka. Natalia nie boi się pracy i chce sięgać po znaczniejsze sukcesy.

Powody do radości z sukcesów odniesionych przez zawodników ma prezes Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni Słupsk Marek Pałucki. Cieszą go medale, ale zaznacza, że to dopiero półrocze. Czeka na drugie, ponieważ będą mistrzostwa Polski kadetów i juniorów jednocześnie, czyli pierwszy rok juniorów boksuje z ostatnim rokiem kadetów.

Cała piątka utalentowanych zawodników SKB Energa Czarni to podopieczni trenera Antoniego Pałuckiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.