K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strzelcy zatrzymani

0

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy w poniedziałek ostrzelali z wiatrówki budynki oraz zaparkowany samochód przy ulicy Orzeszkowej w Słupsku. Za ten czyn grozi im kara 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22 lat ostrzelało z pistoletu pneumatycznego budynek i zaparkowany samochód Wodociągów w Słupsku. Do strzelaniny doszło przy ulicy Orzeszkowej. Sprawcy bezpośrednio po tym zdarzeniu wyrzucili broń i próbowali uciec. Dzięki prawidłowej reakcji świadków mężczyzn szybko udało się namierzyć.

– Dzięki prawidłowej reakcji świadków, którzy udali się za tymi osobami i zwrócili uwagę słuchaczy Szkoły Policji, ci mężczyźni zostali przez słuchaczy, a także wykładowcę z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego Szkoły Policji w Słupsku zatrzymani i przekazani w ręce słupskich funkcjonariuszy, którzy prowadzili dalsze czynności. W wyniku prowadzonych działań przez policjantów ci mężczyźni wskazali miejsce, w którym porzucili broń. Ta została przez funkcjonariuszy zabezpieczona – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, a na miejscu pracę rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zebrała materiał dowodowy, zabezpieczyła broń, a także dokonała oględzin miejsc, które zostały uszkodzone w wyniku wystrzałów z broni. Jak się okazało, była to broń wiatrowa.

Młodzi mężczyźni odpowiedzą za narażenie innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za zniszczenie mienia. Grozi im kara odpowiednio do 3 lat i do 5 lat więzienia. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.