K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zagraj w teledysku

0

W sobotę, 11 czerwca, o godzinie 10 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego odbędą się bezpłatne warsztaty filmowe. Ich efektem będzie realizacja teledysku. Projekt organizuje Stowarzyszenie Kreobraźnia, które zaprasza chętnych w wieku od 13 do 20 lat.

Organizatorzy projektu ze Stowarzyszenia Kreobraźnia poszukują 12 osób w wieku od 13 do 20 lub więcej lat, które chcą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach filmowych dla młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się jak w praktyce tworzyć scenariusz, scenopis, przygotować scenografię, a przede wszystkim jak filmować i reżyserować klip. Na planie teledysku będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt taki jak kamera, slider, kran, glidecam i oświetlenie filmowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 11 czerwca, o godzinie 10 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 8. Kolejne dwa zaplanowano na 18 i 19 czerwca.

Razem z młodzieżą wymyślimy scenariusz – informuje Piotr Ziębakowski, Stowarzyszenie Kreobraźnia. – Oni się nauczą podstaw filmu, wymyślą scenografię, ewentualnie choreografię, stylizację, a później razem zrealizujemy ten teledysk. Będzie on realizowany do utworu słupskiego muzyka Paszkowskiego, który się ukrywa pod pseudonimem Inne Stany. Kawałek osaczony o nowoczesna muzyka w sensie taka, jakiej słucha młodzież, czyli na pograniczu arenbi, dark popu czy trapu. Myślę, że znów będziemy się fajnie bawić.

Teledysk realizowany będzie 2 i 3 lipca oraz jeszcze jednego dodatkowego dnia, który zostanie ustalony z uczestnikami i artystą. Następnie nagrany materiał zostanie poddany montażowi przez profesjonalną montażystkę.

Wszystko zależy od pomysłu, od możliwości budżetowych – mówi Piotr Ziębakowski. – Mamy określoną ilość czasu, czyli trzy dni po osiem godzin dziennie. Tyle trzeba będzie, żeby wymyślić scenariusz i nauczyć się podstaw. Na początku dzielimy grupę na podgrupy. Każda z nich wymyśla swój scenariusz, a później staramy się tymi pomysłami wymieniać, łączyć je, dzielić. Ostatecznie ma być jeden pomysł, na który wszyscy się zgodzą i który zrealizujemy. Później przystępujemy do planu filmowego. Oczywiście czas spędzony na planie będzie zależał od tego, jaki będzie pomysł. Mamy na to przewidziane trzy dni, ale ostatnio zajęło nam to cztery dni, więc to wcale nie jest tak dużo, ale myślę, że damy radę. Będziemy skakać po lokalizacjach ze swoimi pomysłami i artystą.

Nie będzie to pierwsza realizacja przeprowadzona przez stowarzyszenie. W 2020 roku, podczas poprzedniej edycji projektu, nagrano teledysk do utworu muzyka
Robert „Tolu Tha Coast” Zielińskiego pod tytułem „Rusz 4 litery”. Po wakacjach powstać ma kolejny.

– Od wielu lat zajmuję się filmem – podkreśla Piotr Ziębakowski. – Jeździłem też na różne warsztaty. Lubię działać z ludźmi, a szczególnie z młodzieżą. Prowadziłem też warsztaty dla ośmio, dziewięciolatków i osób dorosłych. Uczestniczyłem też w warsztatach teledysku już śp. Yacha Paszkiewicza, no i zawsze chciałem takie warsztaty prowadzić. Pierwszy raz udało się. Teledysk, który wykonaliśmy był dobry, kolejny tak samo, więc mam nadzieję, ze będziemy z sukcesami robić kolejne teledyski.

Teledysk zostanie zrealizowany ze środków miasta Słupska. Więcej szczegółów można uzyskać kontaktując się z organizatorem pod numerem telefonu 518 909 578, mailowo: [email protected] lub wchodząc na facebookowy profil Stowarzyszenia Kreobraźnia (https://www.facebook.com/kreobraznia). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.