K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łodzie z Głobina w Cannes

0

Łodzie z Markosu będą prezentowane w Cannes w dniach 6-11 września. W czasie tegorocznej edycji Cannes Boat Show 2022 zaplanowana jest premiera Axopar 45. Między innymi takie ustalenia zapadły podczas wczorajszej wizyty w Głobinie ścisłego kierownictwa firmy Axopar, światowego potentata produkcji łodzi motorowych.
– Nasza współpraca z firmą Axopar to piękna historia gospodarczej ofensywy polskiego przedsiębiorstwa na światowe rynki pod skrzydłami globalnej marki. Współpraca na przestrzeni wielu gałęzi biznesu to ogrom wyzwań, które zakończyliśmy sukcesami. Ukoronowaniem tej historii jest światowa premiera wyrobów produkowanych kompleksowo w Markos właśnie w Cannes – zaznacza Cezary Koseski, prezes Markosu.
Prezentowany w Cannes model Axopar 45 to nowoczesna i luksusowa łódź o długości niespełna 14 metrów. Zgodnie z ideą twórców tego projektu ma on łączyć harmonię, wyrafinowanie i funkcjonalność ze skandynawskim designem.
Axopar Boats Oy to najmłodsza fińska firma produkująca łodzie motorowe. Jej założycielami są aktywni w branży fińscy biznesmeni, którzy wcześniej dali się poznać, wprowadzając na rynek znane łodzie motorowe: Paragon, Aquador czy XO.
Markos współpracuje z Axopar od 4 lat, produkując obecnie jego trzy modele łodzi. Oprócz wspomnianej serii AX45 realizowane są zlecenia związane z budową innych modeli. Od września 2019 roku zakład wypuszcza na rynek kolejne egzemplarze serii AX28 oraz AX37. W październiku 2020 Markos zdobył kontrakt na produkcję serii AX 22.
– W Cannes prezentowane będą kolejne typy łodzi, które wchodzą do seryjnej produkcji w firmie Markos. Chodzi o Axopar 25 oraz Brabus Shadow 300. Łodzie te właśnie w tej chwili przechodzą proces walidacji na terenie naszej firmy, a od lipca wejdą do produkcji seryjnej – mówi Piotr Chomontek, dyrektor techniczno-handlowy Markosu. (jwb, źródło i fot.: Markos)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.