K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Samochody wybrane

0

Około 700 tysięcy złotych kosztować ma inwestycja zakupu 10 samochodów egzaminacyjnych do słupskiego WORD-u. Po udanym przeprowadzeniu przetargu ponownie zdecydowano o zakupie samochodów marki Hyundai.

Po zakończeniu konsultacji między innymi z właścicielami szkół jazdy w sprawie wyboru nowych pojazdów egzaminacyjnych na kategorię B, Słupski WORD zadecydował o zakupie nowych samochodów marki Hyundai. Po raz pierwszy do placówki trafić ma także samochód z automatyczną skrzynią biegów.

Przetarg został zakończony, umowa została podpisana z terminem dostawy do 12 miesięcy – informuje Zbigniew Sędzicki, dyrektor WORD w Słupsku. – Najpóźniej te samochody powinniśmy mieć w kwietniu przyszłego roku, ale mam nadzieję, że będą szybciej. Marką będzie nadal Hyundai i20, tylko w nowej wersji. Czekamy na te samochody. Teraz na rynku jest trudno z nowymi pojazdami i długo trzeba czekać. Wymiana będzie całej floty. To będzie 10 pojazdów, plus jeden pojazd z automatyczną skrzynią biegów. To jest taka nowość, bo wcześniej tego automatu nie posiadaliśmy. Konsultacje były prowadzone nie pod kątem marki, tylko pod względem wyposażenia tych pojazdów, pod względem silnika. Chcieliśmy, żeby w przetargu uczestniczyły te marki pojazdów, do których można zamontować autogaz. Żeby koszty nauki jazdy, koszty eksploatacji tych pojazdów były niższe. To, że wygrał Hyundai wynikało z tego, że ta oferta była dla nas najkorzystniejsza.

Warto przypomnieć, że szkoły jazdy zwolnione zostały z obowiązku zakupu konkretnej marki pojazdów. Jeżeli jakaś szkoła jazdy nie będzie mogla wymienić floty pojazdów, może skorzystać z możliwości podstawienia własnego samochodu w czasie egzaminu kursanta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.