K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Laufrem po 64 polach

0

W Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Słupsku odbył się XXI Integracyjny Turniej Szachowy P -15. Udział w nim wzięło ponad 40 zawodników.

Szachy stają się coraz popularniejsze w naszym regionie zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Świadczy o tym ostatni turniej integracyjny, w którym przy szachownicach zasiadło 42 zawodników reprezentujących Słupsk, Ustkę, Sławno, Kwakowo, Dębnicę Kaszubską i Malechowo. Wśród tej grupy nie zabrakło również osób słabo widzących, grających przy szachownicach brajlowskich. Przy tak dużej frekwencji sędzia główny turnieju Brunon Studziński podzielił graczy na grupę juniorów i seniorów. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i tempem po 15 minut. Już po pierwszych posunięciach u zawodników było widać dużą rozwagę nad kolejnym ruchem. Dawno nie było tak zaciętej rywalizacji, jaka towarzyszyła szachistom na 64 polach zarówno wśród juniorów jak i seniorów.

Ignacy Kochanowski ze Słupska chodzi do zerówki, ale gra w szachy od trzech lat. Chodzi na szachowe zajęcia, a w domu gra z komputerem, albo z wujkiem.

Turniej wśród juniorów zdominowali szachiści Olimpijczyka Kwakowo, którzy szkolą się w Słupskiej Akademii Szachowej. Zwycięzcą został Dominik Drożdż – wygrał wszystkie partie zdobywając 9 pkt. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się: Noel Musiał i Jakub Protas – zdobyli po 7,5 punktu, na miejscu czwartym z dorobkiem 5 punktów uplasowała się Zosia Protas. Tyle samo punktów co Zosia miało jeszcze pięciu zawodników. Mały Ignaś zdobył cztery punkty co dało mu jedenaste miejsce w turnieju na 22 zawodników.

W rywalizacji seniorów zwyciężył Grzegorz Hilarecki, który zgromadził 7,5 punktu, pół punktu mniej od zwycięzcy miał Zbigniew Mielczarski i zajął drugie miejsce. Na miejscu trzecim z sześcioma punktami uplasował się Kordian Adamczyk. Tyle samo punktów mieli również Władimir Klimanski, Jerzy Walawicz oraz Jakub Lipiński.

Organizatorem turnieju szachowego był Integracyjny Klub Sportowy ZRYW Słupsk. Turniej realizowano w ramach projektu „Organizacja imprez masowych w szachach i warcabach 2022”, dofinansowanego ze środków miasta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.