K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyniki głosowania

0

Dzisiaj przedstawiono trzy zwycięskie inwestycje w ramach programu „Nasza wspólna przestrzeń”. Słupszczanie oddali najwięcej głosów między innymi na utworzenie parku na osiedlu Zachód oraz na gruntowny remont schodów widokowych przy ulicy Górnej.

Do 13 czerwca słupszczanie mogli głosować na trzy inwestycje w ramach programu „Nasza wspólna przestrzeń”. W plebiscycie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca osób. Środki na cele projektowe pochodzą z tak zwanej „rekompensaty za tarczę antyrakietową” i wynoszą 1,5 miliona złotych. Wśród 6 zgłoszonych projektów znalazły się między innymi projekt zazielenienia ulicy Wojska Polskiego, oraz projekt zagospodarowania zielenią i obiektami małej retencji międzynarodowego szlaku rowerowego R-10. Dzisiaj ogłoszono trzy zwycięskie inwestycje.

– Zaczniemy od miejsca numer trzy – „Zielona aleja Wojska Polskiego”, Bardzo odważny projekt polegający m.in. na przeorientowaniu, przebudowie tej części środkowej, która zamknięta jest dwoma szpalerami lip. Chodzi tutaj o odbetonowanie dużej części powierzchni biologicznie czynnej, zwiększenia jej i wzbogacenia o bardzo atrakcyjną szatę zieloną, ale także dodanie kolejnych elementów, które by powodowały, że na tę Wojska Polskiego jest po co przyjść, choćby z dzieckiem – mówi Paweł Krzemień, kierownik Referatu Rewitalizacji UM w Słupsku. – Na bulwarach mamy wprowadzone takie elementy w parku Pianistów Polskich, gdzie ktoś może w coś uderzyć, wydać jakiś dźwięk. Okazuje się, że to strzał w dziesiątkę, po prostu potrzeba jest w przestrzeni publicznej taka interakcja z tymi elementami. Oczywiście uwzględniając, że Wojska Polskiego to nie skwer Pianistów Polskich, bo mamy tu strefę, gdzie ludzie mieszkają i nie chcą, aby te dźwięki były szczególnie uciążliwe. I będziemy partycypacyjnie przy udziale architektów z Gdańska pracować z państwem, jakie to elementy na Wojska Polskiego mają się znaleźć. Numer dwa – to schody widokowe na ulicy Górnej „Panorama Słupsk”. I tu aż 27 procent głosów zostało oddanych na tę właśnie inwestycję. Charakterystyczne miejsce, zapisane w świadomości wielu słupszczan, choć dość mocno zaniedbane, ząb czasu nadgryzł już te schody. Od razu powiem, że sama dokumentacja ma być partycypowana na szerszym obszarze – mówimy o całej skarpie, która – mamy nadzieję – docelowo połączy się z przedłużeniem parku Wschodniego, a więc z tym wąwozem, który odchodzi od ulicy Hubalczyków w stronę ulicy Gdyńskiej.

Przy schodach znajdujących się przy ulicy Górnej powstać ma także taras z widokiem na panoramę Słupska. Pierwsze miejsce w zwycięskiej trójce zajął projekt utworzenia sportowo-rekreacyjnego parku na osiedlu Zachód, w sąsiedztwie wybudowanego w ubiegłym roku placu zabaw. Jednym z wymogów konkursu było zamknięcie się kosztów pojedynczej inwestycji w 500 tysiącach złotych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.