K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zgłoś się po kartę

0

Na przełomie czerwca i lipca słupszczanie będą mogli ubiegać się o przyznanie im Słupskiej Karty Mieszkańca. Karta ma pozwolić jej posiadaczom na korzystanie ze zniżek na usługi i rozrywkę w mieście.

Po długim oczekiwaniu i kilkukrotnych próbach, w końcu w ręce słupszczan trafić ma Słupska Karta Mieszkańca, pozwalająca posiadaczom na korzystanie ze zniżek na usługi i rozrywkę w mieście. Wykonawcą ma być związana ze spółką Witkac firma „Witaj, Świecie!”.

– Karta mieszkańca będzie dostępna w formie elektronicznej aplikacji, którą pobieramy na telefony. Będzie też dostępna w formie zwykłej, plastikowej karty. Przy składaniu wniosku zaznaczamy, jaką opcję karty chcemy, czy plastik, czy aplikacja, a być może obie – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Wydziału Współpracy i Promocji UM w Słupsku. – Obecnie te karty są bezpłatne, więc państwo nie płacicie za ich wydanie. W przypadku zagubienia są już inne procedury. Regulamin wydawania i korzystania ze Słupskiej Karty Mieszkańca też jest już dostępny. Na stronie wszystkie dokumenty będą zawarte, ale warto wspomnieć o tym, że aby uzyskać kartę, składamy wniosek w formie elektronicznej. Bardzo miło mi poinformować, że już na dzień dzisiejszy mamy partnerów – i instytucje miejskie oczywiście, gdzie bilety tańsze do teatru, do filharmonii, kina Rejs, Teatru Lalki Tęcza, Trzy Fale – też preferencyjne warunki, i partnerzy prywatni, z którymi mamy zawarte wstępne porozumienia dla posiadaczy karty mieszkańca.

Warunkiem korzystania z karty jest rozliczanie się z podatków w Słupsku. Przy składaniu wniosków trzeba będzie również załączyć pierwszą stronę rozliczenia podatku PIT. Karta ma także obniżyć ceny biletów komunikacji miejskiej, a w przyszłości również opłaty za postój samochodu w strefie płatnego parkowania. (opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.