K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

O puchar prezesa WOPR

0

Na krytej pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szczecińskiej odbyły się zawody pływackie dzieci o Puchar Prezesa Słupskiego WOPR. W zawodach startowało ponad 450 młodych adeptów pływania.

Były to typowo amatorskie zawody pływackie. Warunkiem uczestnictwa był brak licencji Polskiego Związku Pływackiego. Organizatorem zawodów było Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W rywalizacji udział wzięli młodzi pływacy z 10 klubów regionu słupskiego i nie tylko. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody, tym większe brawa dla nich za odwagę. Rywalizacja odbywała się dwóch kategoriach oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. W pierwszej startowali pływacy w wieku od 6 do 12 lat i mieli do pokonania dystans 25 metrów stylem dowolnym. W drugim bloku startowali 13 – 16 latkowie. Tu dystans do przepłynięcia był już 50 metrowy też stylem dowolnym. Tak duża frekwencja pływających zaskoczyła pozytywnie organizatora zawodów.

Tylko się cieszyć, że jest takie duże zainteresowanie – mówi Piotr Dąbrowski, prezes słupskiego WOPR. – Prawie 500 zawodniczek i zawodników w wieku od 6 do 12 lat, 11 szkół pływania niemal z całego powiatu. Nam, ratownikom najbardziej zależy na bezpieczeństwie nad wodą. Podczas takich zawodów serce się cieszy, gdy widzimy, jak ta młodzież pływa. Daje sobie radę, kiedy znajdzie się w środowisku wodnym. Ręce same składają się do oklasków za tę ciężką robotę, którą wykonują instruktorzy i rodzice. Słupski WOPR ma program „Od osseska do ratownika”, a zawody rozgrywają się o puchar prezesa słupskiego WOPR, więc przyglądamy się potencjalnym kandydatom na ratowników. Zawody się odbywają, są nagrody, są łzy radości i smutku po porażce. Tu się kształtują charaktery. Mam nadzieję, że jakaś ilość tych młodych ludzi w przyszłości zostanie ratownikami.

Walka była zacięta. Każdy uczestnik zawodów, który przepłynął swój dystans otrzymał medal za udział w zawodach i paczkę słodyczy. Natomiast ci zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze czasy na swoich dystansach i w rocznikach, dodatkowo uhonorowani zostali pucharem i medalem. Oto kilka doskonałych wyników młodych pływaków. Wśród dziewcząt w roczniku 2013 dobry wynik na dystansie 25 metrów uzyskała Maria Marcinkiewicz (Skalar Słupsk). Jej czas to 18,34s, W roczniku 2011 Hanna Malek ze Szkoły Pływania Adam Kosik przepłynęła ten dystans w czasie 16,87s. W roczniku 2010 Paulina Woźniak ze Szkoły Pływania Adam Kosik miała czas 17,22s, a Maja Rzepa K2 Kamil Kurdej uzyskała czas 17,56s. Wśród chłopców z rocznika 2015 Julian Czynienik przepłynął dystans 25 metrów w czasie 21,78. a Borys Kwapis z rocznika 2013 miał czas 20,50s – obaj są ze Skalara Słupsk. W roczniku 2011 Ignacy Włoszczyński (MARIO SWIM) uzyskał czas 17,43s. Z grona dwunastolatków najlepszy czas 15,81 uzyskał Wiktor Marciniak (Łebskie Pływanie Łeba). W kategorii 13-16 latków wśród dziewcząt dystans 50 metrów najszybciej przepłynęła Zuzanna Koska, a jej czas 34.59s, druga z czasem 38.17 była Magdalena Strzałkowska – obie ze Szkoły Pływania Adam Kosik. Trzeci najlepszy czas – 38,58s – uzyskała Antonina Piszcz (Beta Swim Team). Wśród chłopców tej grupy najlepszy czas 29,97s osiągnął Jan Kujawski ze Szkoły Pływania Adam Kosik, drugi był Adrian Kukliński, a jego czas to 31,03s (Słupski WOPR), natomiast trzeci czas 32.63s uzyskał Mateusz Woś (AQUASWIM). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.