K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Plażowisko w parku

0

Do 8 lipca potrwają konsultacje społeczne inwestycji polegającej na utworzeniu kąpieliska i plażowiska w parku im. Józefa Trendla. Zadanie to otrzymało ponad 4 tysiące głosów w tegorocznym budżecie obywatelskim.

Trwają przygotowania do wykonania – wybranego w tegorocznym budżecie obywatelskim – zadania inwestycyjnego pn. „Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w Parku im. Józefa Trendla”. Zrewitalizowane miejsce ma w przyszłości spełniać potrzeby sportowo-rekreacyjne słupszczan. Park im. Józefa Trendla stać się ma jedynym w mieście kąpieliskiem z atrakcyjnym miejscem do plażowania, spacerowania i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zadanie to otrzymało ponad 4 tysiące głosów w tegorocznym budżecie obywatelskim.

– Jak dokładnie to kąpielisko, plażowisko ma wyglądać, zachęcamy, żeby zajrzeć na stronę SOSiR-u. Tam też m.in. wizualizacje, jak ten teren po zakończeniu inwestycji ma wyglądać – mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. – Konsultacje trwają już od 15 czerwca do 8 lipca, szczegóły na stronie Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli www.sosir.slupsk.pl. Uwagi, opinie można zgłaszać papierowo bądź mailowo na adres SOSiR-u lub bezpośrednio przynieść do ośrodka przy ulicy Szczecińskiej 99, podam jeszcze e-mail: [email protected]. Przypomnę, że zadanie to otrzymało niemal 4,2 tysiąca głosów od słupszczan, dlatego mam nadzieję, że będą to głównie pozytywne uwagi. Jest to miejsce, które i tak służyło wypoczynkowi letniemu bardzo wielu osób, więc wierzymy, że uporządkowanie go, dodanie leżaków czy jakiejś drobnej gastronomii tylko urozmaici to miejsce i poprawi jakość spędzanego tam czasu.

W ramach inwestycji uporządkowane i utwardzone zostaną ciągi spacerowe oraz miejsca postojowe dla rowerów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników obiekt wyposażony zostanie w zaplecze techniczne umożliwiające przechowywanie sprzętu ratowniczego oraz w monitoring. Obiekt będzie ogólnodostępny, jednak kąpielisko funkcjonować ma tylko w sezonie letnim. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.