K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kultura z klasą

0

W minionym tygodniu w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbyła się gala finałowa I edycji konkursu „Kultura z klasą”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i średnich uczestniczących w muzealnych zajęciach edukacyjnych. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe.

Zeszłotygodniowa gala finałowa pierwszej edycji konkursu „Kultura z klasą” odbyła się w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. W konkursie mogły wziąć udział grupy składające się z uczniów szkół podstawowych i średnich, które w trakcie roku szkolnego korzystały z szerokiej oferty muzealnych zajęć edukacyjnych w Słupsku, a także w Klukach i Swołowie. Dyrektor Marzenna Mazur gratulowała i dziękowała dzieciom oraz młodzieży za liczny udział w prowadzonych warsztatach, lekcjach i wykładach.

Konkurs zaczął się już 2019 roku, jednak pandemia przeszkodziła nam w trakcie – informuje Malwina Świtaj z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. – Zdecydowaliśmy się, ze względu na dużą liczbę uczestników, patrząc indywidualnie i zespołowo, nie rezygnować z tego konkursu i przedłużyć go. Przedłużyliśmy go tak, że teraz w roku 2022 udało nam się go zakończyć i podsumować. Każda grupa uczestnicząca w konkursie otrzymywała regulaminową liczbę punktów, a teraz one zostały zliczone. To podsumowanie wyłoniło naszego zwycięzcę, czyli osoby i grupy, które najczęściej odwiedzały nasze muzeum. One zostały uhonorowane. To jest taka forma zachęty, ale jednocześnie podziękowania za uczestnictwo w naszych zajęciach.

Organizatorki konkursu Joanna Rutkowska i Malwina Świtaj ogłosiły werdykt komisji. Trzecie miejsce zajęła grupa „Pozytywnie zakręceni” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku. Drugie miejsce przyznano Szkolnemu Kołu Historycznemu pod opieką Małgorzaty Juzoń i Anny Domagały z Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Marii Zaborowskiej w Słupsku. Zwycięzcą konkursu okazała się klasa III C pod opieką Justyny Jutrzenki-Trzebiatowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe w wysokości kolejno 500, 700 i 1000 zł. Wręczono też wyróżnienie w wysokości 200 złotych.

Ciężko zliczyć, ile odbyło się zajęć, ponieważ zgłoszonych grup było kilkanaście – mówi Joanna Rutkowska z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. – Zajęć odbyło się bez liku, ponieważ mamy bardzo szeroką ofertę edukacyjna w naszym muzeum. Zwycięzcy korzystali prawie ze wszystkiego, co było dostępne. Klasa, która wygrała, można powiedzieć, że była bezkonkurencyjna, bo faktycznie przychodzi;li prawie na wszystko, co było dostosowane do ich wieku. Tutaj musimy powiedzieć, że to była najmłodsza grupa, bo to uczniowie od pierwszej do trzeciej klasy.

Galę finałową konkursu „Kultura z klasą” uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Słupsku. Byli nimi skrzypaczka Anna Domska oraz młodzi pianiści Zofia Andrzejewska i Michał Orzechowski. Kolejna edycja konkursu ruszy po wakacjach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.