K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złóż deklaracje

0

Jeszcze tylko przez 8 dni można składać obowiązkowe deklaracje dotyczące źródeł ciepła i źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i usługowych. Deklaracje przyjmowane są przez internet lub w słupskim ratuszu w pokoju numer 16.

Ostatniego dnia czerwca minie czas na złożenie obowiązkowych deklaracji dotyczących źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i usługowych. Obowiązek złożenia takiej deklaracji nałożony został na każdego właściciela nieruchomości 1 lipca 2021 roku. O upływającym terminie przypominają przedstawiciele słupskiego ratusza.

Każdy z państwa, bo tu przede wszystkim chodzi o osoby fizyczne, który ma domek albo są we wspólnotach niezarządzanych przez duże spółdzielnie mieszkaniowe lub PGM, muszą złożyć deklarację dotyczącą tego, czym się ogrzewa swój dom – tłumaczy Marta Makuch, wiceprezydent Słupska. – Do 1 lipca jest na to czas. Przypomnę, że w urzędzie miejskim można przyjść czy do wydziału ochrony środowiska, czy do wydziału administracyjno-technicznego, do pani Jedlińskiej, która pomaga w złożeniu tej wcale nieprostej deklaracji. Również na stronach internetowych urzędu miejskiego takie druki są do pobrania. Jest to obowiązek. Nie wiem, jakie będą konsekwencje, jeżeli ktoś się spóźni, ale lepiej się nie dowiedzieć. Mam nadzieję, że będziecie mieli państwo jeszcze jakiś czas na uzupełnienie tego, natomiast pierwszy termin kończy się 1 lipca.

Wypełnione deklaracje, w których informujemy między innymi o rodzaju pieca i paliw, jakie wykorzystywane są w domostwie, można osobiście zanieść do słupskiego ratusza lub wysłać pocztą. Z informacji podanych w deklaracji korzysta między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który złożone dokumenty bierze pod uwagę przy wyliczaniu wysokości tzw. dodatku osłonowego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.