K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekrutacja zakończona

0

Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszy szkół podstawowych. Rodzice, którzy nie zgłosili dziecka w trakcie rekrutacji, muszą złożyć wniosek w Wydziale Edukacji UM w Słupsku. Dodatkowo zakończyła się także rekrutacja do słupskich przedszkoli.

Po zakończonej rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych wiadomo już, że nauka prowadzona będzie w trzydziestu oddziałach w 11 placówkach. Obowiązek szkolny musi spełnić każde dziecko, które ukończyło 7. rok życia. Dopilnowanie tego obowiązku leży po stronie rodziców, jednak jak informuje wiceprezydent Słupska, część rodziców nie wywiązała się z tego.

– Wiemy, że są tacy rodzice, którzy przegapili termin naboru – mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. – Proszę się nie martwić. W tej chwili system elektroniczny Nabo, poprzez który była prowadzona rekrutacja, jest nieaktywny, dlatego wszystkich spóźnialskich zapraszamy, żeby zgłaszali się do wydziału edukacji w celu wypełnienia wniosku i zgłoszenia dziecka do danej szkoły. Na pewno miejsce dla każdego dziecka ze Słupska, możliwe, że również spoza Słupska znajdzie się w naszych szkołach.

Zakończyła się również rekrutacja do słupskich przedszkoli. W pierwszym etapie rekrutacji zakwalifikowało się 553 dzieci. Pozostały jeszcze miejsca wolne, dlatego prowadzona będzie rekrutacja dodatkowa, która ruszyła dzisiaj o godzinie 13.

– Wiemy, że również rodzice dzieci nieco starszych, nie tylko tych trzylatków, które po raz pierwszy idą do przedszkola, są zainteresowani miejscem w przedszkolach publicznych. Dlatego do państwa informacji podajemy – mówi wiceprezydent miasta – że będziemy otwierali trzy dodatkowe pełne oddziały dla dzieci urodzonych w 2016 roku – w Przedszkolu Miejskim Integracyjnym nr 32 „Tęczowa Dolina”, 25 nowych miejsc, dla dzieci urodzonych w 2017 roku – w Przedszkolu Miejskim nr 23 „Promyczek”, również 25 miejsc oraz dla dzieci urodzonych w roku 2018 – w Przedszkolu Miejskim nr 24 „Słupski Niedźwiadek Szczęścia”, także 25 miejsc.

W drugim naborze przygotowano około 80 miejsc. Szansę na przyjęcie mają dzieci rodziców, którzy mieli najmniejszą liczbę punktów według przyjętych przez samorząd kryteriów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.