K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dermatologia lecznicza i estetyczna

0

Lekarze z Oddziału Dermatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku poszerzają wachlarz terapii oferowanych pacjentom. Dzięki inwestycjom placówki w nowoczesny sprzęt medycy mogą zapewnić bardzo szybką diagnostykę nowotworów skóry oraz kompleksowe leczenie ran i owrzodzeń nowatorskimi technikami. Coraz większą popularnością cieszą się także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
.
– Pacjenci z podejrzeniem zmian nowotworowych skóry – raków i czerniaków – którzy wymagają szybkiej diagnostyki, otrzymają ją u nas już w kilka dni – zapewnia dr Piotr Brzeziński, specjalista dermatolog wenerolog, koordynator oddziału dermatologicznego słupskiego szpitala. – Na oddziale wykonujemy kwalifikacje do badań oraz biopsje, badania dermatoskopowe, wideodermatoskopowe i markery nowotworowe.
.
Dalsze leczenie chorych zależne jest od diagnozy.
– Stany przedrakowe leczone są na miejscu, w oddziale dermatologicznym słupskiego szpitala, który mieści się w Ustce. Stosowana jest np. krioterapia. Natomiast w przypadku wykrycia zaawansowanych nowotworów skóry pacjent natychmiast kierowany jest przez nas do chirurga onkologa – mówi dr Brzeziński.
.
Natomiast innowacją na oddziale dermatologii jest sposób leczenia ran skóry, owrzodzeń, stanów zapalnych. Stosuje się do tego ozon – gaz o właściwościach bakteriobójczych i silnie odkażających.
– W ten sposób leczymy duże zmiany skórne, począwszy od ran pooperacyjnych, ran pourazowych poprzez rany oparzeniowe, a także odleżyny i trudno gojące się owrzodzenia, np. w przebiegu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Wykonuje się to w ten sposób, że zakłada się na kończynę ze zmienioną chorobowo tkanką specjalny worek, do którego wpuszczany jest ozon. Taka terapia, czyli kąpiel w ozonie, wymaga systematycznych sesji, ale daje bardzo dobre efekty – mówi ordynator.
.
W trakcje terapii ozon poprawia miejscowe ukrwienie i utlenowanie tkanki, powoduje polepszenie jej odżywiania, co wspomaga gojenie się ran oraz wytwarzanie blizn.
– Zależy nam na zaproponowaniu naszym pacjentom najnowocześniejszych metod leczenia. Podążamy za dynamicznym rozwojem medycyny i dlatego inwestujemy w techniki i sprzęt światowej klasy, zapewniające najlepsze efekty terapeutyczne – mówi Andrzej Sapiński, prezes zarządu słupskiego szpitala.
.
Lekarze oddziału dermatologicznego stawiają również na rozwój dermatologii estetycznej, coraz częściej poszukiwanej przez pacjentów w celu redukcji mało estetycznych zmian skórnych i odmłodzenia wyglądu.
– To trend światowy i my jesteśmy w stanie temu sprostać. Mamy wiedzę, możliwości i aparaturę, która pozwala naszym lekarzom na przeprowadzanie zabiegów mających na celu odmłodzenie skóry, poprawę jej jędrności, usuwanie blizn, leczenie rozstępów, trądziku, przebarwień czy zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych – mówi lekarz. – Wykorzystujemy do tego laser frakcyjny.
.
Zabiegi laserowe oferowane są pacjentom komercyjnie.
– Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest całkowicie bezpieczny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym po zastosowaniu odpowiedniej maści. Tym samym nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, a skóra po nim goi się bardzo szybko – mówi dr Piotr Brzeziński.
.
Co ważne, zabieg wykonywany jest przez lekarza i pod jego kontrolą. Warto przypomnieć, że przy oddziale dermatologicznym słupskiego szpitala działa poradnia dermatologiczna dla pacjentów ze skierowaniem. Otwarta jest we wtorki w godzinach 14-18 oraz w środy i czwartki w godzinach 8.30-12.30. Poradnia znajduje się przy oddziale dermatologicznym w szpitalu w Ustce przy ulicy Mickiewicza 12. Z poradni dermatologicznej mogą skorzystać zarówno pacjenci dorośli, jak i dzieci. Rejestrować się można telefonicznie pod numerem telefonu 59 84 60 700. (jwb, źródło: WSS w Słupsku)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.