K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsultowanie Murarskiej

0

Do 11 lipca potrwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji projektu przebudowy ulicy Murarskiej wraz z odcinkami ulic Zamenhofa i Jedności Narodowej. W ramach konsultacji 5 lipca o godzinie 16 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami.

Przed czterema dniami rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji projektu przebudowy ulicy Murarskiej wraz z odcinkami ulic Zamenhofa i Jedności Narodowej. Te niedługie ulice od dłuższego czasu były zaniedbane, a ich nawierzchnia pełna jest ubytków i nierówności. Sytuacja ta ma jednak ulec poprawie.

– Wszyscy wiemy, że nawierzchnia ulicy Murarskiej i odcinków ulic Jedności Narodowej oraz Zamenhofa nie jest zbyt dobra. Teraz przystępujemy do konsultacji z mieszkańcami projektu remontu tych ulic – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM w Słupsku. – Do 11 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, opinie, spostrzeżenia do Zarządu Infrastruktury Miejskiej przy ulicy Przemysłowej 3. Można to zrobić elektronicznie, osobiście, telefonicznie. To jest ważne, ponieważ mieszkańcy czasami zwracają uwagę, że np. przejście dla pieszych jest niebezpieczne albo nie w tym miejscu, w którym by chcieli. I jeżeli jest kiedyś moment, żeby decydować osobiście, gdzie to przejście ma być, to jest to właśnie moment konsultacji. Do 11 lipca – ważne, żeby takie uwagi, pomysły zgłaszać. Ulica Murarska i odcinki Jedności Narodowej oraz Zamenhofa będą przebudowane kompleksowo, mam na myśli zarówno nawierzchnię, po której poruszają się samochody, jak i chodniki. Na odcinkach objętych inwestycją powstanie także nowe oświetlenie i pojawią się elementy małej architektury, czyli kosze na śmieci, stojaki na rowery, ławki dla spacerowiczów. Nie zabraknie także zieleni i nowych nasadzeń, bo z tym nie jest tam najlepiej, a warto zadbać też o kwestie estetyczne. Po etapie konsultacji będziemy przystępować do kwestii związanych z przetargiem, a następnie do wykonania.

W ramach trwających do 11 lipca konsultacji przewidziane zostało spotkanie z mieszkańcami miasta, które odbędzie się 5 lipca o godzinie 16, w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.