K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noc Kupały

0

Już jutro, 25 czerwca, w okolicach stawu przy Centrum Aktywności Lokalnej w Kusowie odbędą się plenerowe imprezy związane z Nocą Kupały. O godzinie 23 rozpocznie się widowisko plenerowe w reżyserii Marty Turkowskiej.

Noc Kupały to słowiańskie święto związane z przesileniem letnim. Na obchody nawiązujące do starodawnych obyczajów można już jutro wybrać się do Kusowa. W okolicach stawu przy Centrum Aktywności Lokalnej na zainteresowanych czekać będzie wiele atrakcji i smakowitych potraw przygotowanych przez lokalne koło gospodyń wiejskich.

– O godzinie 20 rozpocznie się zabawa taneczna, będą też stoiska tutejszego koła gospodyń wiejskich. O godzinie 23 zaczniemy tradycyjny obrządek Nocy Kupały. Będą warsztaty plecenia wianków i inne atrakcje – np. będziemy mogli spróbować eliksiru miłości. A co to jest, to już dowiedzą się uczestnicy tego wydarzenia – mówi Zbigniew Dorawa, specjalista ds. promocji CKiBP Gminy Słupsk. – O godzinie 23.50 rozpocznie się coś, na co tego wieczoru będziemy czekać, czyli inscenizacja Nocy Kupały w reżyserii Marty Turkowskiej. Będzie to słuchowisko, ale powiązane też z grą aktorską naszych mieszkańców, więc to też ciekawa lokalna uroczystość. Zapewne będzie tu zainteresowanie też ze strony innych, ponieważ miejscem inscenizacji jest Kusowo tu i teraz, ale obrządki i wszystkie inne sprawy, które będą poruszane w tej inscenizacji, miały już swoje miejsce w czasach słowiańskich.

Impreza, wraz z kończącymi ją tańcami, potrwać ma mniej więcej do godziny 2 w nocy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorami Nocy Kupały są Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz sołectwo Kusowo. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.