K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szachowe mistrzostwa młodzieży

0

W świetlicy Polskiego Związku Niewidomych w Słupsk odbyły się Otwarte Mistrzostwa Słupska Juniorów w Szachach. Mistrzem został Dmitro Pylyp ze Słupska.

Popularność gry w szachy w Słupsku wśród młodzieży jest coraz większa. W ostatnim czasie na terenie miasta organizowanych jest wiele turniejów, w których oprócz dorosłych udział bierze również młodzież. Ostatnim wydarzeniem królewskiej gry były Otwarte Mistrzostwa Słupska Juniorów, których organizatorem był Integracyjny Klub Sportowy „Zryw”. W mistrzostwach udział wzięło ponad 20 zawodników w wieku od 7-17 lat. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i tempem gry po 15 minut na zawodnika. Już po pierwszych rozegranych partiach widać było zaciętą rywalizację pomiędzy młodymi szachistami.

Noel Musiał, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku, sam nauczył się grać w szachy, ale aby być coraz lepszym w tej dyscyplinie, swoją wiedzę w królewskiej grze zdobywa w Akademii Szachowej działającej w Domu Sąsiedzkim przy ulicy Ogrodowej 20 w Słupsku. Do ostatniego posunięcia na 64 polach nie było wiadomo kto zwycięży w mistrzostwach, a kto będzie drugi i trzeci. Po kilkugodzinnych zmaganiach przy szachownicach tytuł mistrza Słupska na rok 2022 zdobył Dmitro Pylyp ze Słupska, który w 9 partiach zgromadził 8,5 pkt. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Protas z Kwakowa, który zdobył 8 pkt. Tym samym, Jakub powtórzył sukces z roku ubiegłego, kiedy zdobył również wicemistrzostwo. Bardzo zacięta walka toczyła się o trzecie miejsce pomiędzy Noelem Musiałem a Piotrem Gołębiowskim – obaj zdobyli po 6,5 pkt. Ostatecznie, miejsce trzecie przypadło Musiałowi, który miał mniej partii zakończonych remisem. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, a najlepsza trójka dodatkowo puchary i medale. Zawody sędziował Brunon Studziński.

Sportowym pokłosiem mistrzostw było uzyskanie kategorii szachowych przez młodych szachistów. Turniej został dofinansowany ze środków miasta w ramach projektu pt. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.