K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zakończenie roku szkolnego

0

Dziś, 24 czerwca, we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce odbywają się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie odbierają świadectwa, a na najlepszych czekają nagrody. W sposób szczególny żegnana jest młodzież z klas ósmych szkół podstawowych. Teraz przed dziećmi i młodzieżą długo wyczekiwane wakacje.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/22 odbyły się dziś, 24 czerwca, we wszystkich polskich szkołach. W Słupsku miały miejsce w kilkudziesięciu przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W Szkole Podstawowej nr 10 osobne uroczystości odbyły się kolejno o godzinie 9, 10 i 11, odpowiednio dla uczniów z klas 6-7, 4-5, oraz 1-3. Wczoraj po południu pożegnano uczniów z klas ósmych. Podopiecznych i rodziców powitał dyrektor placówki Bogdan Leszczuk. Podsumował on miniony rok szkolny, pełen problemów, ze względu na pandemię i nauczanie on-line. Przypomniał o sukcesach i ważnych wydarzeniach, w jakich uczestniczyli uczniowie. Podkreślił, że każdy zasłużył na takie świadectwo, na jakie zapracował. Na zbliżające się wakacje życzył uczniom uśmiechu, radości i dużo słońca. Poprosił też o zachowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, tak aby w tym gronie spotkać się na rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego.

Rok trudny, bardzo trudny, ale daliśmy radę – mówi dyrektor Bogdan Leszczuk. – Mamy dobrych rodziców, dobrych uczniów, kadrę pedagogiczną, która podołała nauczaniu on-line i pandemii. W sytuacji, kiedy wróciliśmy do szkoły, spróbowaliśmy pewne zaległości nadrobić, ale boimy się, e we wrześniu możemy jeszcze popracować nad etapem pandemii, bo w każdym z nas, dzieci i dorosłych jakieś ślady pozostały. Ale dzisiaj p tych rzeczach zapominamy. Życzymy sobie dobrych wakacji, bezpiecznych wakacji. Takich, by rodzice nie zapominali o swoich dzieciach, by dzieci były bezpieczne bez względu na to, gdzie się będą znajdowały w okresie wakacji. Cieszę się, że możemy jeszcze raz przekazać życzenia naszym mieszkańcom i naszym uczniom. Do zobaczenia 1 września.

Następnie odbyło się wręczenie nagród uczniom roku, nagród za osiągnięcia w różnych konkursach wiedzy, za wzorową postawę uczniowską, a także świadectw z wyróżnieniem, biało-czerwonym paskiem. Nadano też tytuły klasy roku w konkursie samorządu szkolnego. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z wychowawcami i odebrali świadectwa. Wszyscy uczniowie otrzymali też prezent-niespodziankę od władz miasta, którym był 1-godzinny voucher z wejściem do Parku Wodnego „Trzy Fale”, co młodzież przyjęła z wielką radością.

Wczoraj po południu w Szkole Podstawowej nr 6 odbyło się pożegnanie klas ósmych. W uroczystości uczestniczyła prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która podkreśliła, że wśród wszystkich szkół podstawowych Słupska, to właśnie „Szósteczka” jest najbliższa jej sercu. Życzyła też młodzieży, by była ambasadorem swojej szkoły, ale także swoich własnych marzeń, pragnień i celów.

Życzę wam tego, że będąc młodymi ludźmi wiedzieli o jednej rzeczy, że stawiać sobie trzeba wysokie cele i zadania – mówiła prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Tylko wtedy się rozwijamy. Nie poprzestawajcie na małym. Dajcie sobie szansę, by ten świat do was należał, a będzie należał, gdy będziecie umieli go współtworzyć.
Prezydent wręczyła uczniom, laureatom i finalistom konkursów kuratoryjnych, dyplomy i nagrody. Listy gratulacyjne otrzymali tez nauczyciele, którzy ich przygotowywali.

Pożegnanie klas ósmych zakończyło się przedstawieniem oryginalnej interpretacji „Dziadów” Adama Mickiewicza, zatytułowanej „Szkolne Dziady”, w których wystąpili uczniowie i nauczyciele „Szóstki”.

Zakończenie roku odbyło się też w Przedszkolu Miejskim nr 19 Słupski Chłopczyk, podczas którego pożegnano dzieci, które od września rozpoczną naukę w 1 klasie szkoły podstawowej. Podczas wydarzenia dzieci przygotowały krótkie przedstawienie dla rodziców. M.in. tańczono poloneza oraz śpiewano piosenki.

Łącznie w zakończeniu roku szkolnego w Słupsku uczestniczyło ponad 13 tysięcy dzieci i młodzieży uczących się w samorządowych i prywatnych przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.