K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mała kadra już czeka

0

Na Gminnym Stadionie Sportowym w Bruskowie Wielkim odbył się Finał Wojewódzki XI Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka” imienia Marka Procyszyna. Awans do finału centralnego wywalczyła drużyna Osieczanka Osice.

Duże wyróżnienie spotkało UKS GAP Bruskowo Wielkie, któremu powierzono organizację jednego z najstarszych turniejów w Polsce – finału wojewódzkiego w kategorii wiekowej 2009 i młodsi.

Nie ukrywam, że w tym roku trochę tych zaszczytów nas spotkało – przyznaje Andrzej Staszewski, prezes UKS GAP Bruskowo Wielkie. – To przede wszystkim zasługa naszej pracy w akademii i wielu ludzi, a przede wszystkim dzieci, rodziców i gminy Słupsk, która nas wspiera i przekazuje środki na to, co robimy. Poprzez te nasze działania i pojawianie się niemal w całym kraju na rożnych turniejach, dostrzegani jesteśmy także przez władze centralne. W dzisiejszym turnieju gra aż jedenaście drużyn z województwa pomorskiego o przepustkę do głównego finału. Otrzyma ją tylko jedna drużyna. Niedawno rozgrywaliśmy turniej ogólnopolski BASF-Procom Cup. To był pierwszy z ośmiu turniejów rozgrywanych w Polsce. Ja jako prezes tylko mogę się cieszyć z tego, że nasza praca jest dostrzegana, a za tym idzie promocja regionu, gminy i przede wszystkim klubu.

Do rywalizacji piłkarskiej przystąpiło jedenaście zespołów. Wśród nich były MKS Lew Lębork, MKS Jantar Ustka, Akademia Piłkarska Junior Footbol Academy Przechlewo, Stal Jezierzyce, UKS GAP Bruskowo Wielkie, ULKS U 2 Bytów, KTSK GOSRiT Luzino, GTS Czarna Dąbrówka, LUKS Żelki Żelkowo oraz dwa zespoły Osieczanka Osice – niebiescy i czerwoni. Drogą losowania zespoły podzielono na dwie grupy, złotą i srebrną. Najwięcej szczęścia miał zespół AP JFA Przechlewo, który wylosował wolny los i trafił od razu do grupy złotej, w której grało sześć drużyn. Zapowiadała się więc duża rywalizacja pomiędzy zespołami zważywszy, że tylko najlepsza uzyskiwała awans do finału centralnego.

Pierwsze mecze były najważniejsze, ponieważ stworzyliśmy fazę pucharową, czyli pięć par drużyn grało mecze pomiędzy sobą, zwycięzcy awansują do grupy złotej, finałowej plus zespół z Przechlewa, który wyciągnął wolny los – informuje Andrzej Staszewski. – Przegrani w tych parach zagrają o miejsca od 7 do 11 i zagrają po 15 minut już na boisku naturalnym.

Fazę pucharową wygrał MKS Lew Lębork, który pokonał aż 8:0 Stal Jezierzyce, drugim zespołem z pięcioma bramkami strzelonymi był zespół Osiczanka Osice niebiescy, czterema golami mogli się pochwalić młodzi piłkarze KTSK GOSRiT Luzino. W tej fazie grano 2×10 minut. Strzelono w tym czasie 22 bramki. Mecze grupowe natomiast trwały już tylko 1×15 minut. W grupie złotej wszystkie swoje spotkania wygrała drużyna Osiczanka Osice niebiescy. To wieś położona w powiecie gdańskim, w gminie Suchy Dąb. Tym samym zespół uzyskał awans do finału centralnego, który odbędzie się od 7 do 9 lipca w miejscowości Reńska Wieś (województwo opolskie), powiat kędzierzyńsko-kozielski. Miejsce drugie zajęła AP JFA Przechlewo, trzecie MKS Jantar Ustka. Kolejne miejsca zajęły: KTSK GOSRiT Luzino, MKS Lew Lębork, SKS KS Osiczanka Osice czerwoni.

W grupie srebrnej Żelki Żelkowo i U 2 Bytów miały tyle samo zdobytych punktów i o wyższym miejscu zadecydowała liczba zdobytych bramek. Tu lepsi okazali się młodzi piłkarze z Bytowa, którzy zajęli siódme miejsce, na ósmym uplasowały się Żelki Żelkowo, za nimi były GTS Czarna Dąbrówka, UKS GAP Bruskowo Wielkie, a tabelę zamyka Polish AGRO Stal Jezierzyce. Puchary i nagrody wręczał przedstawiciel Pomorskiego Zrzeszenia LZS Paweł Radecki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.