K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zielone miasto

0

Trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu na najładniejszy balkon lub ogród. Celem tej rywalizacji jest zachęcenie do dbałości o zieleń między innymi w miejscu zamieszkania. Ocenie podlegać będą tylko balkony i podwórka znajdujące się na terenie Słupska i widoczne dla przechodniów.

Już po raz czwarty słupszczanie mogą zmierzyć się w konkursie na najciekawszą roślinną aranżację balkonów i podwórkowych ogrodów. Inicjatywa oceny miejskich balkonów lub ogródków ma na celu docenienie wysiłku mieszkańców Słupska w przygotowanie kwiecistej aranżacji swojego najbliższego otoczenia. Obecnie trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu.

– Rozpoczął się nabór w naszym plebiscycie, konkursie dotyczącym najładniejszych, najbardziej ukwieconych balkonów oraz podwórek, ogródków przydomowych. Nabór będzie trwał do 15 sierpnia – mówi Paweł Krzemień, kierownik biura ds. rewitalizacji UM w Słupsku. – Formularz zgłoszeniowy jest bardzo prosty, mieści się na jednej stronie i tak naprawdę obejmuje wyłącznie dane osoby zgłaszającej oraz krótki opis kompozycji wraz z maksymalnie trzema zdjęciami, które ją pokażą. Zachęcam państwa bardzo mocno do wzięcia udziału w tym konkursie. Proszę się nie bać, bo niektórzy mieszkańcy, z którymi rozmawiałem, mówią: pewnie się nie wyróżniam na tle miasta. A właśnie oceniane jest między innymi to zaangażowanie, serce, które państwo wkładają w zagospodarowanie czy to swoich balkonów w elementy zielone, czy też podwórek. Postaramy się, aby każdy z państwa biorący udział w konkursie dostał jakiś upominek, bo naprawdę jesteśmy wdzięczni za to, że dokładają państwo kolejną cegiełkę do tego, żeby Słupsk – tak jak widać – był miastem zielonym, miastem kolorowym i dobrze odbieranym nie tylko przez nas mieszkańców, ale i tych wszystkich, którzy Słupsk odwiedzają.

Ocenie podlegać będą tylko balkony i podwórka widoczne dla przechodniów. Zgłoszenia pisemne przyjmuje Referat Rewitalizacji Wydziału Zarządzania Funduszami Urzędu Miejskiego w Słupsku, natomiast zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane są na adres e-mail: [email protected] Jak zapowiadają organizatorzy konkursu, także i w tym roku na zwycięzców czekają symboliczne nagrody. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.