K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Plażowa inauguracja

0

Już w najbliższy weekend w Ustce i Swołowie odbędzie się 4. Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica. Dzięki współpracy dwóch gmin – Gminy Słupsk i Miasta Ustka – inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek na usteckiej plaży. W sobotę i niedzielę festiwalowe imprezy przeniosą się do stolicy pomorskiej krainy w kratę.

W tym roku już po raz czwarty w Swołowie odbędzie się 4. Festiwal Twórczości Ludowej EtnoBaltica. Dzięki współpracy dwóch samorzadów – Gminy Słupsk i Miasta Ustka – inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek na usteckiej plaży.

– 1 lipca w Ustce, inauguracja na plaży – dwa piękne koncerty poprzedzone potańcówką i koncertem kapeli Transformacja Piotra Zgorzelskiego. Później dwa piękne koncerty Chrust, łączący tradycję z nowoczesnością i Kapela ze Wsi Warszawa. Oczywiście będą państwo mieli okazję wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych dla dzieci, czyli takim zalążku naszej Etnowioski Dziecięcej, a także w strefie rękodzieła. To 1 lipca, wstęp wolny, Ustka – zapowiada Katarzyna Wołoszyn z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. – Następnego dnia, w sobotę, a potem,w niedzielę zapraszamy do Swołowa. Tu już wstęp jest płatny, bilety są wciąż do kupienia na www.kupbilecik.pl oraz nabyć wejściówki będzie można także przed wejściem na wydarzenie. W sobotę o godzinie 15 rozpoczynamy wspaniałą zabawę, potańcówkę z tradycyjnymi ludowymi kapelami: Nicponie, Hajda Banda, Orkiestra Taneczna Bonanza, na deser Żywiołak o godzinie 21, a o godzinie 22.30 rozpoczynamy after party, mam nadzieję do białego rana, z DJ-em Empe. Specjalny set „Halo, Ziemia!”, muzyka z różnych stron świata. A w niedzielę rozpoczynamy o godzinie 14, otwieramy wtedy bramki i idziemy do etnowioski coś zjeść, a potem koncert Milo Ensemble – to Milo Kurtis, współzałożyciel Maanamu, ze swoim zespołem, tak więc szykuje się naprawdę koncert na wysokim poziomie. Następnie potańcówka z kapelą Pokrzyk i na zakończenie festiwalu zespół Dagadana.

Poza słuchaniem świetnej muzyki będzie można zakupić lokalne wyroby w strefie rękodzieł i spróbować lokalnych przysmaków w strefie gastronomicznej. Po każdym koncercie kapel prowadzone będą kursy tańca tradycyjnego. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.