K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wakacyjny rozkład jazdy

0

Wraz z nadejściem wakacji zmienia się funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Słupsku. Do 31 sierpnia obowiązywać będzie rozkład jazdy bez kursów szkolnych. Dodatkowo wraz z uruchomieniem przejazdu autobusów ulicą Słoneczną przywrócone zostały stałe trasy linii 7 i 25.

Rozpoczęły się wakacje i zmianie ulega funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Słupsku. W dni powszednie obowiązywać będzie rozkład jazdy bez kursów szkolnych, oznaczonych w rozkładach jazdy literą „S”. W szczególny sposób dotyczyć to będzie linii nr 1, 7, 8, 10, 14 i 28.

– Dotyczy to głównie linii 14, która w całości została zawieszona, oraz linii 8, która w tej chwili będzie funkcjonowała co godzinę, podobnie linia nr 28 – mówi Hubert Tosik z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Natomiast pomiędzy nimi kursy na linii nr 7 będą wykonywane w godzinach szczytu. Linia nr 8 nie będzie funkcjonowała w niedziele.

Od 1 lipca wprowadzone zostaną zapowiadane podwyżki cen biletów. Od wakacji za normalny bilet autobusowy zapłacimy 3,5 złotego, a za ulgowy 1,75.

– W tej chwili inflacja, jaką obserwujemy, powoduje, że ceny tak naprawdę zmieniają się z dnia na dzień. Bilet za 2,5 złotego – tu cena nie była zmieniana praktycznie od 10 lat, gdzie inne miasta dawno już miały ceny biletów dużo wyższe. Cena 3,5 złotego to średnia niższa półka cenowa w porównaniu z innymi miastami w Polsce – mówi Hubert Tosik. – Dla porównania Koszalin będzie miał 3,8 złotego. Tę cenę będziemy mogli też u nas obniżyć dla posiadaczy karty mieszkańca. Wtedy cenę biletu będzie można obniżyć do 3 złotych, jeżeli chodzi o bilet jednorazowy normalny. Co ważne, bilet ten nie będzie obowiązywał 30 minut, tylko 60.

Dodatkowo w związku z udostępnieniem przejazdu autobusów ulicą Słoneczną od zeszłego czwartku przywrócone zostały stałe trasy linii nr 7 i 25. Autobusy ponownie będą obsługiwać przystanek „Słoneczna – MOPR”. Niewielkie utrudnienia na tej ulicy pojawić się mogą jeszcze we wrześniu, gdy prowadzone będą prace odtworzenia nawierzchni bitumicznej. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.