K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczny odpoczynek

0

W związku z rozpoczęciem wakacji słupska policja apeluje, aby odpoczywać w odpowiedzialny i bezpieczny sposób. Funkcjonariusze przypominają także kierowcom o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego i niewsiadaniu do samochodu czy na rower pod wpływem alkoholu.

Lipiec i sierpień to dla wielu osób czas urlopów, odpoczynku i zabawy nad wodą. O odpowiedzialność podczas wakacji, a także w czasie podróży samochodami apeluje słupska policja. Szczególny nacisk funkcjonariusze kładą na bezpieczeństwo dzieci.

– Policjanci z Komendy Miejskiej policji w Słupsku wzorem lat ubiegłych umieścili na swojej stronie internetowej policyjną mapę wypadków drogowych, do których dochodzi od początku do końca wakacji. Mapa codziennie jest aktualizowana przez polską policję, a celem takiego działania jest zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do których dochodzi na polskich drogach – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Dlatego my przy tej okazji kolejny raz apelujemy, aby stosować się do obowiązujących przepisów. Nigdy nie wsiadajmy do samochodu za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stosowanie się do obowiązujących przepisów ma ogromne znaczenie, jeśli chcemy, aby na drogach było bezpiecznie, zarówno gdy jesteśmy kierującymi pojazdami, jak i gdy jedziemy rowerem, jesteśmy pieszymi czy użytkownikami hulajnóg elektrycznych, których na drogach Słupska i powiatu słupskiego jest coraz więcej. Stosowanie się do obowiązujących przepisów wpływa na poprawę bezpieczeństwa, daje możliwość odpowiedniej reakcji w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia na drodze, np. kiedy przed jadący pojazd wbiegnie dziecko, będziemy w stanie w odpowiedni sposób zahamować. Dlatego stosując się do tych przepisów, dajemy sobie szansę. Trzeba to powtarzać i o to apelować. Wakacje są długie, a wszystkim nam zależy na tym, aby po okresie wakacyjnym można było w komplecie spotkać się w pracy czy w szkolnej ławce.

Policja apeluje do rodziców, aby na początku wakacji przeprowadzili z dziećmi rozmowy i zwrócili ich uwagę na mogące nieść zagrożenie sytuacje, takie jak kontakty z obcymi osobami, wypoczynek nad wodą i poruszanie się po drogach rowerem czy hulajnogą. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.