K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piłkarski piknik

1

W Sycewicach z okazji 35-lecia pracy trenerskiej Ryszarda Hendryka odbył się II Piknik Piłkarski „Spełniamy Piłkarskie Marzenia” o Puchar Wójta Gminy Kobylnica. W turnieju rywalizowali młodzi futboliści z rocznika 2014 i młodsi.

W ramach II Pikniku Piłkarskiego „Spełniamy Piłkarskie Marzenia” rozegrano turniej, w którym wystąpiło 12 drużyn. Wśród nich były Gwardia Koszalin, Jedynka Reda, Cassubian Bolszewo, Beniaminek 03 Starogard, Futbolaki Słupsk, UKS GAP Bruskowo, Żelki Żelkowo, Jantar Ustka oraz po dwie drużyny wystawiły FC Gowidlino i gospodarz UKS Sparta Sycewice. Przed meczami przekazano do użytkowania budynek szatni z zapleczem sanitarnym, który służyć będzie klubowi oraz Szkole Podstawowej imienia Polskich Noblistów w Sycewicach. Ta wspaniale wyposażona szatnia jest poniekąd nagrodą za odnoszone sukcesy sportowe.

UKS Sycewice ostatnio w turniejach zdobywał najcenniejsze trofea, czyli zajmował pierwsze miejsca – przypomina Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – W Krakowie, Gdyni, Bydgoszczy, Koszalinie i można by mnożyć liczbę tych miast, w których zawodnicy dziesięcio, jedenasto czy ośmioletni zdobywali w zawodach pierwsze miejsce. Jest to wielka zasługa przede wszystkim trenera Ryszarda Hendryka, który dzisiaj obchodzi 35-lecie pracy zawodowej. To wszystko tak się połączyło. Zorganizowaliśmy wspólny turniej dwunastu drużyn Wybrzeża, od Szczecina po Gdańsk, najmłodszych chłopców i dziewcząt, którzy dzisiaj grają w tych meczach, ale dzisiaj też oddaliśmy do użytku szatnię. Obiekt ten będzie służył piłkarzom tak Sparty Sycewice, jak i UKS Sycewice. Łącznie z tym obiektem oddane zostały też parkingi, drogi dojazdowe. Dwa lata temu została wyremontowana płyta boiska, więc praktycznie cały kompleks sportowy kosztował nas około 5 milionów złotych, ale było warto. Tutaj grają dzieci, podnoszą swoje umiejętności, kwalifikacje, ale też maja zajęcie i to jest najważniejsze, żeby służyło naszej młodzieży.

Nie zapomniano o jubileuszu 35-lecia pracy trenerskiej Ryszarda Hendryka, twórcy sukcesów UKS Sparta Sycewice. Otrzymał on okazały puchar od Leszka Kulińskiego, wójta gminy Kobylnica. Szkoda, że nikt z władz Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie dostrzegł sukcesów Ryszarda Hendryka, który z futbolem ma do czynienia już ponad 50 lat. Przed rozpoczęciem futbolowych zmagań młodzi piłkarze i kibice mogli podziwiać triki piłkarskie w wykonaniu Łukasza Chwieduka. Na czterech boiskach w dwóch grupach swoimi umiejętnościami piłkarskimi popisywali się zawodnicy z rocznika 2014 i młodsi. Były też drużyny mające w swoich składach również dziewczęta. Mecze eliminacyjne rozgrywano systemem „każdy z każdym” jeden raz 12 minut. Najlepsze cztery zespoły awansowały do półfinałów. Mimo upalnych warunków wszystkie zespoły z zacięciem i determinacją walczyły o każdą bramkę i zwycięstwo.

Od początku nie do pokonania był pierwszy zespół gospodarzy UKS Sparta Sycewice, która ma w swoim składzie takich piłkarzy jak Tymon „Tito” Ignatowicz, Piotr Gąbarczyk, Natan Kubicki czy Zosia Harmacińska, którą kolega zachęcił do uprawiania tej dyscypliny sportu..

Triumfatorem i zdobywcą pucharu wójta gminy została drużyna UKS I Sparta Sycewice, która w finale pokonała zespół FC I Gowidlino 4:0. W meczu o trzecie miejsce Jedynka Reda wygrała 1:0 z Futbolakami Słupsk. Miejsca od piątego do dwunastego zajęły Cassubian Bolszewo, Gwardia Koszalin, Beniaminek 03 Starogard, UKS GAP Bruskowo Wielkie, UKS Sparta II Sycewice, FC II Gowidlino, Jantar Ustka i Żelki Żelkowo. Rozegrano 48 meczów, w których strzelono ponad 200 bramek. Najlepszym strzelcem z 12 bramkami został Piotr Gąbarczyk, a najlepszym piłkarzem turnieju „Tito” Ignatowicz – obaj UKS Sparta Sycewice. Najlepszym bramkarzem okazał się Daniel Kucharski z Gwardii Koszalin, najlepszym obrońcą Liosza Tremasow z Jedynki Reda, a technikiem – Marcel Rompa z FC I Gowidlino. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale i nagrody rzeczowe. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Super spartańskie dzieciaki, szkoda że mało docenione przez wójta po wygranym turnieju w Krakowie czy po wygraniu Turnieju Tymbark.
    No szkoda