K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzy Teatry

0

Dziś i jutro trzy słupskie teatry zaprezentują widzom specjalną ofertę kulturalną. W ramach wydarzenia pod nazwą Trzy Teatry w Ośrodku Teatralnym Rondo, Teatrze Lalki Tęcza i Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku zobaczyć będzie można trzy premierowe spektakle.

Dziś i jutro na miłośników teatru czekają nie lada atrakcje. Trzy Teatry to wspólna inicjatywa Ośrodka Teatralnego Rondo, Teatru Lalki Tęcza i Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Każda placówka przygotowała premierowe przedstawienie. Dziś w Teatrze Rondo zaprezentowany zostanie spektakl „Żadanice”.

– Zapraszamy państwa serdecznie na zakończenie artystycznego sezonu w naszych trzech słupskich teatrach. Ja chciałabym serdecznie państwa zaprosić do teatru Rondo już w czwartek, 30 czerwca, o godzinie 18. Premiera Teatru Osobliwego – jeżeli ktoś z państwa nie zna tej grupy, to polecam sprawdzić naszego facebooka, scenariusz i reżyseria Agata Andrzejczuk. Jest to spektakl „Żadanice” – mówi Aleksandra Karnicka, kierownik OT Rondo. – Jest to opowieść młodej dziewczyny, która opowiada o dorastaniu, o swoich marzeniach, o swoich pragnieniach, a żadanice to właśnie laleczki, motanki, które były wykonywane w intencji spełnienia marzeń.

Już jutro odbędą się natomiast spektakle w Teatrze Lalki Tęcza oraz w Nowym Teatrze. Pierwszy zatytułowany „NIEbo i dłoNIE” opowiada historię dwóch abstrakcyjnych postaci – A i O. W zataczających koło scenach bohaterowie odkrywają siebie nawzajem oraz otaczający ich świat.

– Sztuka przeznaczona dla widzów – jak mówi sam autor – w wieku od lat czterech w górę do wieku dowolnego. Opowiada o dwóch abstrakcyjnych postaciach – O i A – co do których możemy się domyślać, że być może są dziećmi bądź osobami, które wspominają swoje własne dzieciństwo. Spotkanie pierwszego przyjaciela i ten dziwny, niezwykle trudny moment, kiedy najpierw idzie się do przedszkola, a potem do szkoły i światem wyobraźni buduje się wszystko, co jest dookoła. Natomiast może też przyjść moment trudny i smutny z perspektywy dziecka, to znaczy moment, kiedy trzeba nauczyć się pożegnać ze swoim przyjacielem – mówi Beniamin Bukowski, reżyser „NIEbo i dłoNIE”. – I Carsten Brandau opowiada o tym w niezwykle piękny, poetycki, abstrakcyjny sposób, tworząc niezwykłe eksperymenty językowe nawiązujące do języka dzieci, eksperymenty, które dorosłym mogą wydawać się zachwycające literacko, natomiast myślę, że przede wszystkim dla najmłodszych widzów będą źródłem niezwykłej radości, rozbawienia i źródłem komizmu, więc mam poczucie, jest jak najbardziej jest to spektakl dla całej rodziny.

Po zakończeniu spektaklu w Teatrze Lalki Tęcza pozostanie czas, aby szybkim krokiem przejść do Nowego Teatru, gdzie o godzinie 19 zaprezentowane zostanie widowisko pt. „Dekorator”. W roli tytułowej wystąpi Krzysztof Kluzik, któremu partnerować będą Bożena Borek i Paulina Fonfarek.

Kolejne dwa przedstawienia tej zabawnej komedii pomyłek zaplanowano na sobotę i niedzielę, 2 i 3 lipca. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.