K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekendowe zabawy

0

Podczas weekendu w Słupsku odbywać się będą liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. Już jutro o godzinie 17 na dziedzińcu SOK-u przy ulicy Banacha odbędzie się Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej. W niedzielę natomiast słupski ratusz obchodzić będzie swoje urodziny.

Na szaloną zabawę i liczne koncerty mogą liczyć wszyscy, którzy ten weekend spędzą w Słupsku. Już jutro, w sobotę, 2 lipca, odbędzie się PUMA, czyli Przegląd Uczniowskiej Muzyki Alternatywnej. W tym roku będzie to jej 9. edycja. PUMA to niepowtarzalna okazja dla młodych muzyków do zaprezentowania swoich umiejętności przed profesjonalnym jury i mieszkańcami Słupska. Wśród wielu nagród, jakie czekają na uczestników, po raz kolejny znalazło się Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 1.500 złotych.

– Młodzież wystąpi w sobotę, 2 lipca, o godzinie 17 na dziedzińca Szkoły Kultury przy ulicy Banacha 17. Zaprezentuje się ośmiu wykonawców, podmiotów wykonawczych, bo będą zespoły, duety w różnych gatunkach muzycznych, jak to zazwyczaj na PUM-ie bywa, a podczas obrad jury wystąpi zespół Satis, czyli ubiegłoroczny zwycięzca, serdecznie zapraszam. Będzie głośno, ostrzegam sąsiadów Banacha, ale nie bójcie się, przyjdźcie pooglądać, posłuchać tego, co młodzi robią najlepiej – mówi Kamila Bilińska, pomysłodawczyni festiwalu PUMA. – Wystąpią zespoły bardzo lokalne, tylko lokalne, ale w bardzo różnej koncepcji muzycznej, m.in. duet gitarowy Czarek Blaszka i Konrad Pawlik. To są ludzie tak młodzi, że może państwo ich nie kojarzą, ale mam nadzieję, że będzie o nich głośno. Będzie też zespół Panic Attack, który niedawno miał swój debiut – to są 14-latki i 12-latka na wokalu. Będzie zespół A2BCM i inne, ale nie chcę zdradzać szczegółów całego wydarzenia.

W niedzielę natomiast odbędą się huczne obchody 121. urodzin słupskiego ratusza. Po raz kolejny zobaczyć będzie można walki bokserskie Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni. Obchody rozpoczną się o godzinie 14 na placu Zwycięstwa. Gwiazdą tegorocznych urodzin słupskiego magistratu będzie Kasia Nosowska, której występ rozpocznie się o godzinie 21. W trakcie całego weekendu plac Zwycięstwa będzie wyłączony z ruchu pojazdów. W wakacje powraca również cykl bezpłatnych koncertów Garden Party u Karola. Wydarzenie odbywać się będzie co niedziela o godzinie 12. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.