K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzostwa Sił Zbrojnych RP

0

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego – Spartakiada Wojskowa.

Przez pięć dni na obiektach szkolno-sportowych Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce o medale mistrzostw Wojska Polskiego rywalizowało blisko 300 najlepszych sportowców wszystkich rodzajów sił zbrojnych, a także Dowództwa Garnizonu Warszawa i wyższego szkolnictwa wojskowego. Zawody odbyły się w 4 dyscyplinach wojskowych: strzelanie z pistoletu wojskowego, z karabinu (kbk AK, beryl, grot) i pokonanie 200 metrowego toru ośrodka sprawności fizycznej z 15 przeszkodami. Najtrudniejsza konkurencja tych mistrzostw to trzykilometrowy bieg patrolowy, który jest połączeniem biegu, toru przeszkód i strzelania.

To co tutaj się odbywa, to są takie konkurencje stricte wojskowe – informuje kmdr ppor. Robert Biernaczyk, oficer prasowy CSMW w Ustce. – Są one bezpośrednio związane ze służbą, ze szkoleniem, dlatego też maja specyficzny wymiar i mistrzowie, którzy stąd wyjeżdżają bardzo sobie cenią te tytuły.

Reprezentacja Marynarki Wojennej do mistrzostw przystąpiła wzmocniona o multimedalistę Wojska Polskiego w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej kmdr ppor. Marcina Kołoszuka. W roku ubiegłym zdobywał punkty i reprezentował 11. Dywizję Kawalerii Pancernej, a teraz 3. Flotyllę Okrętów.

Teraz ww składzie Marynarki Wojennej mam przyjemność rywalizowania z poprzednią moją dywizją i na chwilę obecną rozwijamy się i przemy do przodu – mówi kmdr ppor. Marcin Kołoszuk. – Na torze rywalizacja jeszcze się nie zakończyła, więc nie mogę mówić, że jestem niepokonany. Jest kilku rywali, którzy mi zagrażają i gdy się wszystko skończy będziemy mogli dopiero wtedy powiedzieć.

Niespodzianki nie było. Najszybciej tor pokonał kmdr ppor. Marcin Kołoszuk – jego czas 48 sekund i 46 setnych. Miejsce drugie z czasem 49.03 zajął st. szer. Krzysztof Woźniak z 12. Dywizji Zmechanizowanej, trzeci czas 49.53 uzyskał Jakub Kowal z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wśród uczestników na OSF rywalizowała razem z mężczyznami słupszczanka ppor. Natalia Kowalska z 7. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jest to wyzwanie, aczkolwiek chciałabym, aby kobiety mogły rywalizować na ośrodku sprawności fizycznej w kategorii damskiej – nie ukrywa ppor. Natalia Kowalska. – Kobieta również jest żołnierzem i uważam, że one też powinny tu biegać. W pierwszej próbie osiągnęłam czas poniżej oczekiwań, ale za chwilę druga próba i mam nadzieję, że będzie życiówka.

Dla wielu żołnierzy były to pierwsze starty w tak morderczej rywalizacji. Byli i tacy, dla których był to już 20 start w mistrzostwach Wojska Polskiego, jak chociażby sierżant Adam Marcinkowski, który stwierdził, że w Siłach Zbrojnych jest taka czołówka.

Wiadomo, że to 11. 12 i 16. dywizja – wylicza sierż. Adam Marcinkowski. – Jest między nami takie współzawodnictwo. Teraz do tego doszła jeszcze Marynarka Wojenna. Staramy się rywalizować ze sobą, ale na takich koleżeńskich warunkach.

Bieg patrolowy indywidualnie wygrał mar. Adam Struk z Marynarki Wojennej, drugi był Patryk Błaszczyk z 12. Dywizji Zmechanizowanej, a trzeci kpr. Sebastian Gołdyn z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Konkurencję strzelanie z karabinu beryl wygrał kpr. Maciej Daszkiewicz (11. Dywizja Kawalerii Pancernej), na miejscu drugim uplasował się st. szer. Krystian Sikorski (15. Dywizja Zmechanizowana), a miejsce trzecie zajął kpr. Tomasz Głowacki (Siły Powietrzne). Z pistoletu wojskowego najcelniej strzelał plut. Michał Dziedzic (12. Dywizja Zmechanizowana), miejsce drugie zajął st. chor. szt. Tomasz Wilczak (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych), a na miejscu trzecim znalazł się reprezentant Marynarki Wojennej mł. chor. mar. Maciej Konieczny. Dla wszystkich startujących był to najważniejszy sprawdzian wyszkolenia i sprawności fizycznej żołnierzy w Siłach Zbrojnych RP. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.