K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa Transportowej

0

Trwa długo oczekiwana przebudowa ulicy Transportowej w Kobylnicy. Inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Oprócz nowej jezdni powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa. Oddanie nowej drogi do użytku ma nastąpić jesienią tego roku.

Ponadkilometrowa droga została wybudowana na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku na potrzeby powstającej wówczas mleczarni. Od wielu lat jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Ulica była zniszczona, a nawierzchnia posiadała liczne pęknięcia, nierówności i wyrwy, których doraźne łatanie nie poprawiało komfortu przejazdu. Do jej złego stanu przyczyniły się m.in. autobusy MZK, które od 20 lat mają swoją bazę w Kobylnicy, a także liczne inne firmy, w tym ciężarówki transportu międzynarodowego firmy Indeka. Przebudowa tej drogi od wielu lat była więc celem gminy.

Ta realizacja, to było praktycznie marzenie wielu mieszkańców, moje również, od ponad dwudziestu lat – przyznaje Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Udało nam się pozyskać środki finansowe. To przedsięwzięcie składa się z dwóch elementów. Pierwszy to jest przebudowa skrzyżowania ulic Szczecińska i Transportowa. Przez to poprawi się jakość przejazdu, ponieważ Szczecińska jest zakorkowana w niektórych porach dnia. Trudno było wyjechać z ulicy Transportowej. Tam przebudowujemy ten układ i pojawi się na tym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna.

Kompleksowa przebudowa obejmie położenie zupełnie nowej nawierzchni asfaltowej. Prace będą wykonane na odcinku od Ronda Rzemieślników – przed zmodernizowanym wcześniej pobliskim przejazdem kolejowym – aż do skrzyżowania z ulicą Szczecińską, gdzie zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. Pojawią się chodniki i bitumiczna ścieżka rowerowa. Powstaną także mniej kolizyjne pasy do skrętu w lewo, a nowe oświetlenie zostało wykonane w poprzednich latach. Nowoczesna ulica Transportowa przyczyni się do dalszego rozwoju Kobylnicy i stanie się atrakcyjną alternatywą dla zatłoczonej, szczególnie w godzinach szczytu, ulicy Witosa. Jej modernizację z pewnością docenią pracownicy licznych firm, a także mieszkańcy nowych osiedli domków jednorodzinnych.

– Ta droga już na koniec października zmieni swój wizerunek – zapewnia wójt Kuliński. – To będzie wizerunkowa jakość dla gminy Kobylnica. Poprawi się jakość przemieszczania się nie tylko mieszkańców Kobylnicy, ale i mieszkańców Słupska. Będzie to pewien skrót dla Słupszczan, którzy chcą przejechać z jednej części miasta do drugiej.

Przebudowa ulicy Transportowej jest możliwa dzięki wyasygnowaniu kwoty prawie 9 mln zł, z których prawie 90% gmina Kobylnica otrzymała w zeszłym roku z Rządowego Funduszu Polski Ład. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.