K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powstaje McDonald

0

Na powojskowym placu u zbiegu ulic Bohaterów Westerplatte i Gdyńskiej w Słupsku rozpoczęła się budowa restauracji McDonald. Fast food tej sieci stanie naprzeciwko budynków Akademii Pomorskiej i będzie drugim w mieście. Otwarcie ma nastąpić na początku jesieni tego roku.

Restauracja sieci McDonald’s powstaje na terenie przy zbiegu ulic Bohaterów Westerplatte i Gdyńskiej w Słupsku. Plac wcześniej należał do wojska. Mieściły się tu wyburzone już magazyny. Następnie przez wiele lat służył jako składowisko różnych materiałów. Od dłuższego czasu pozostawał pusty. Około 10 lat temu były koncepcje budowy w tym miejscu galerii handlowej, które jednak nie zostały zrealizowane. Będzie to już drugi fast food tej marki w mieście o wyglądzie identycznym jak jego poprzednik, który od lat 90. XX wieku stoi przy ulicy Szczecińskiej. Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę, która rozpoczęła się pod koniec czerwca. W ramach inwestycji ma także powstać nowy chodnik oraz miejsca postojowe dla samochodów.

Zasady wydawania pozwoleń na budowę są jasne – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM w Słupsku. – Jeżeli inwestor spełnia kryteria i warunki przewidziane przez prawo budowlane, to wówczas, mówiąc kolokwialnie, miasto nie ma nic do gadania i takie pozwolenie musi wydać. W tym przypadku inwestor spełnił te kryteria i prowadzone są już tam pierwsze prace budowlane. Powstanie tam sieciowa restauracja. Będzie ona jednokondygnacyjna, czyli standardowa. Taka, jaka znamy czy to ze Słupska, czy z innych miejscowości. Inwestor przewiduje 37 miejsc parkingowych na tym terenie. Pozwolenie na budowę ważne jest przez trzy lata.

Fast food będzie zlokalizowany na działce bliżej ulicy Gdyńskiej i naprzeciwko budynku Akademii Pomorskiej. Z pewnością oprócz klientów jadących do centrum Słupska oraz w kierunku Dębnicy Kaszubskiej, lokal może też liczyć na studentów oraz wykładowców uczelni.

Jeżeli chodzi o układ komunikacyjny, czyli jak klienci będą wjeżdżać i wyjeżdżać, to będzie to od ulicy Gdyńskiej – informuje Monika Rapacewicz. – Inwestor uzgodnił to z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku i jest to już zaakceptowane. Podobnie, jeśli chodzi o wszelkie szyldy czy reklamy. Inwestor prowadzi uzgodnienia z wydziałem polityki przestrzennej i jest to robione zgodnie z planem. Spodziewamy się też jakichś nasadzeń bądź zieleni, która będzie w sąsiedztwie tej inwestycji prowadzona, ale tego pozwolenie na budowę nie obejmuje. Tak więc tego możemy tylko się spodziewać, a już o konkretach może powiedzieć tylko inwestor.

Otwarcie nowej restauracji McDonald’s ma nastąpić na początku jesieni tego roku. Jednak to nie jedyna inwestycja realizowana na tym terenie. Obok restauracji ma także powstać market Aldi. To także byłby drugi sklep tej sieci w Słupsku. Pierwsze zakupy będzie można w nim zrobić pod koniec bieżącego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.