K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przez zielone serce

0

Już jutro rozpoczną się konsultacje społeczne zagospodarowania ulicy Starzyńskiego w Słupsku. W ramach projektu na ulicy zamontowane zostaną nowe meble miejskie oraz słupki blokujące samochodom wjazd na chodnik. Zadanie to będzie realizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Od 6 do 27 lipca potrwają konsultacje społeczne dotyczące koncepcji zagospodarowania ulicy Starzyńskiego w Słupsku. Projekt pn. „Przez zielone serce Pomorza ulicą Starzyńskiego” zakłada wprowadzenie rozwiązań poprawiających komfort spacerujących słupszczan. W ramach zadania zainstalowane zostaną między innymi meble miejskie, które stylistyką nawiązywać będą do istniejących już w mieście elementów małej architektury.

– Realizacja tego projektu będzie polegała na tym, że chcemy zrewitalizować tę ulicę, tak bardzo często uczęszczaną, bo ona już rewitalizacji wymaga. Ten projekt zakłada u[porządkowanie samego ciągu pieszego, uczynienie go być może bardziej przyjaznym, szczególnie dla pań chodzących na wyższych obcasach. Nowe nasadzenia, w tym gazony z roślinnością, wymiana niektórych elementów infrastruktury małej architektury i pojemników na odpady – postawimy ich trochę więcej, takie są sugestie mieszkańców miasta – mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – Będziemy też chcieli dostawić takie elementy, które będą blokowały wjazd na chodnik, czyli tzw. słupki. Niestety jak nie ma słupków, to mieszkańcy miasta, ale nie tylko, wjeżdżają na ten szeroki chodnik i czynią z niego parking. Niszczą płyty, blokują ludziom przejście i przejazd. To jest zawsze i irytujące, i niezgodne z prawem. Także „Przez zielone serce Pomorza ulicą Starzyńskiego” do odnowienia, zachęcam do udziału w konsultacjach.

Ograniczenie niezgodnego z prawem parkowania, jak również wszystkie pozostałe elementy projektu przyczynić się mają do zwiększenia prestiżu tej ulicy – tak aby w przyszłości faktycznie można ją było nazwać „Zielonym sercem Pomorza”. Zadanie to realizowane będzie w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.