K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Inauguracja Garden Party u Karola

0

W niedzielę, 3 lipca, w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku rozpoczęła się 7. edycja cyklu letnich koncertów „Garden Party u Karola”. Tegoroczne muzyczne wydarzenie zainaugurowały utwory z repertuaru Marka Grechuty. Kolejne koncerty odbędą się w każdą kolejną niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 12.

Inauguracja 7. edycji cyklu letnich koncertów „Garden Party u Karola” odbyła się w minioną niedzielę, 3 lipca o godzinie 12, w parku im. Jerzego Waldorffa. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło tłumy słupszczan, dla których muzyka pod pomnikiem Karola Szymanowskiego stała się już wakacyjną tradycją. Pierwszy koncert poświęcono utworom z repertuaru zmarłego w 2006 roku piosenkarza, poety i kompozytora Marka Grechuty. Publiczność usłyszała kompozycje pochodzące zarówno z początków kariery tego krakowskiego artysty, jak i jego późniejsze piosenki. Utwory wykonały słupskie wokalistki Aleksandra Cybula oraz Daria Korowajczyk, którym akompaniowała Słupska Sinfonietta w składzie kameralnym z udziałem sekcji rytmicznej. Pomiędzy kolejnymi utworami o życiu i twórczości Marka Grechuty opowiadał konferansjer, Marek Rogala.

Tegoroczne „Garden Party u Karola” składa się łącznie z 9 koncertów. Przed nami 8 kolejnych, które odbywać się będą w każdą kolejną niedzielę lipca i sierpnia zawsze o godzinie 12 w Parku im. Jerzego Waldorffa. Najbliższy koncert już w niedzielę, 10 lipca.

Zespół Triada Plus są to muzycy koszalińscy, którzy przedstawią standardy muzyki rozrywkowej oraz znane tematy filmowe w wersji na cztery instrumenty, obój, flet, gitara i instrumenty klawiszowe – informuje Joanna Kubacka, koordynator 7. edycji cyklu letnich koncertów „Garden Party u Karola”. – Następnie ciekawy koncert, bo wystąpią dwaj harfiści. Pierwszy z nich, Juliusz Wesolowski jest pierwszym harfistą filharmonii koszalińskiej, a drugi, Carlos Pena Montoya to Kostarykańczyk mieszkający w Polsce od kilkunastu lat. Kolejny koncert to połączenie muzyki indyjskiej i muzyki flamenco, a program nazywa się Indialucia. Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w koncertach Etnosceny, prezentowanej swego czasu na estradzie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica być może pamiętają ten program. Tutaj wystąpią pomysłodawcy tego projektu, czyli Grighar Udupa, wirtuoz ghatamu, takiego garnka glinianego, jednego z najpopularniejszych instrumentów w Indiach oraz Michał Czachowski, Polak, który mieszka na Śląsku. Znany jest z wielu projektów, które były prezentowane w naszej filharmonii.

Wszystkie koncerty tegorocznego „Garden Party u Karola” zostały sfinansowane ze środków Miasta Słupska w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego, a ich realizatorem jest Polska Filharmonia Sinfonia Baltica. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram muzycznych spotkań znajduje się na stronie słupskiej filharmonii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.