K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Włamywacze zatrzymani

0

Słupscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże narzędzi budowlanych i sprzętu elektronicznego z placów budowy. Mężczyźni mieli wynieść przedmioty o łącznej wartości 20 tysięcy złotych.

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat zatrzymali słupscy kryminalni w związku z kradzieżami narzędzi budowlanych i sprzętu elektronicznego z placów budów. Do przestępstw dochodziło w Słupsku i okolicznych miejscowościach.

– W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenia o kradzieżach, do których doszło w Słupsku i w Siemianicach. Sprawcy mieli wejść do budynków, które są w trakcie budowy i wynieść ze środka sprzęt budowlany, sprzęt elektroniczny oraz materiały budowlane na łączną kwotę blisko 20 tysięcy złotych – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Policjanci od razu po otrzymaniu tych zgłoszeń pojechali w te miejsca, gdzie zdobyli szereg szczegółowych informacji, na podstawie których wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi kradzieżami. W wyniku prowadzonych czynności kryminalni z II Komisariatu w Słupsku w ubiegły czwartek zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 27 lat. W garażu jednego z nich znaleźli pochodzący z kradzieży sprzęt i materiały budowlane, a w pojeździe drugiego mężczyzny policjanci ujawnili skradziony z jednej budowy komputer.

Jeden z zatrzymanych usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a drugi zarzut paserstwa. Za te przestępstwa grozi odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu policjanci odzyskali skradzione materiały budowlane i zwrócili je właścicielowi. Wobec 27-latka sąd zastosował miesięczny areszt, a na młodszego mężczyznę nałożony został dozór oraz zakaz opuszczania kraju. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.