K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gmina Słupsk w „Sprawie dla reportera”

0

Mieszkańcy gminy Słupsk w dalszym ciągu podejmują działania mające na celu zatrzymanie zapoczątkowanego przez miasto Słupsk procesu zmiany jego granic administracyjnych kosztem siedmiu gminnych sołectw.
.
W czerwcu w Swołowie gościła redaktor Elżbieta Jaworowicz, którą zainteresował temat przyłączenia części terenów gminy wiejskiej do Słupska przy zdecydowanym sprzeciwie jej mieszkańców. Dzisiaj, w czwartek, 7 lipca, o godzinie 21:55 w TVP 1 zostanie wyemitowany odcinek programu „Sprawa dla reportera” poświęcony tej sytuacji.
.
W dniu 6 lipca na zaproszenie posła Jarosława Rzepy przedstawiciele gminy Słupsk pojawili się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, gdzie wyrazili sprzeciw wobec próby poszerzenia granic Słupska kosztem ich terenów.
.
W najbliższy weekend 9-10 lipca w miejscowościach zagrożonych przekształceniem planowane są pikniki pod hasłem „Zostajemy w Gminie Słupsk”. Mieszkańcy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec planów miasta. Do końca lipca Rada Ministrów ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego rozszerzenia granic administracyjnych Słupska. (jwb, źródło i fot.: Gmina Słupsk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.