K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmark tradycji w Kobylnicy

0

Już w najbliższą sobotę, 9 lipca o godzinie 17, na terenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji przy w Kobylnicy odbędzie się Jarmark Tradycji Polsko-Ukraińskiej. Na wszystkich przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji, w tym m.in. pokaz kulinarny z Janem Kuroniem. Główną atrakcją wydarzenia będzie występ Dawida Kwiatkowskiego.

Jarmark Tradycji Polsko-Ukraińskiej rozpocznie się w najbliższą sobotę, 9 lipca o godzinie 17, na terenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji przy ulicy Wodnej w Kobylnicy. Na wszystkich przybyłych czekać będzie mnóstwo atrakcji. Oprócz dobrej zabawy, podczas jarmarku będzie można przede wszystkim lepiej poznać zwyczaje naszych wschodnich sąsiadów. Ideą wydarzenia jest także integracja z gośćmi z Ukrainy. Elementem łączącym dwa narody ma być kuchnia, dlatego w programie wydarzenia znalazł się m.in. pokaz gotowania potraw ukraińskich w wykonaniu jednego z najpopularniejszych polskich kucharzy, Jana Kuronia. Nie obędzie się też bez degustacji smakowitych dań.

Zachęcamy do tego, aby mieszkańcy gminy i regionu słupskiego przyjechali do Kobylnicy i zobaczyli ciekawe rzeczy związane z polsko-ukraińską przyjaźnią – zaprasza Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Mamy teraz sytuację wyjątkową, bo na Ukrainie toczy się wojna. Chcieliśmy również zrobić spotkania dwóch kultur. Na terenie gminy Kobylnica mieszka prawie tysiąc Ukraińców. Mieszka i pracuje. Są z różnych rejonów Ukrainy, a w dużej mierze są to Ukraińcy, którzy uciekli przed skutkami wojny.

Przed publicznością zaprezentują się m.in. tancerki Cheerleaders Maxi oraz różne zespoły grające muzykę etniczną. Główną atrakcją jarmarku będzie wieczorny występ Dawida Kwiatkowskiego. Ponadto zaplanowano też m.in. wystawę i warsztaty malarstwa, a także rękodzieła lokalnego i ceramiki. Odbędą się zajęcia z tworzenia kwiatowych instalacji artystycznych i wieńców.

Będzie to impreza, która będzie się składała z dwóch części – informuje wójt Kuliński. – Będzie część pokazująca kulturę ukraińską, nawet możliwość pisania cyrylicą, ale będą elementy artystyczne, występy zespołów Wyszywanka ze Słupska, Hanna z Gdańska, naszego zespołu Kobylnica i na koniec Dawid Kwiatkowski, który będzie występował po godzinie 20. Zapraszam wszystkich do Kobylnicy i uczestniczenia w wielkim wydarzeniu, jakim jest pokaz kultury polsko-ukraińskiej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znaleźć można na facebookowym profilu gminy Kobylnica oraz na stronie internetowej gminy (https://kobylnica.pl). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.