K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lato z SOK-iem

0

W sobotę i niedzielę w godzinach od 12 do 16, na słupskich bulwarach będzie można wziąć udział w przygotowanych przez Słupski Ośrodek Kultury zabawach tanecznych i koncertach. Dodatkowo w każdą sobotę lipca i sierpnia odbywać się będzie cykl otwartych spotkań z językiem polskim pn. „Jasne jak słońce!”.

Słupski Ośrodek Kultury przygotował na czas wakacji całą gamę atrakcji i zabaw. Już w najbliższy weekend – w sobotę i niedzielę – w godzinach od 12 do 16 odbędą się koncerty w ramach Lata z SOK-iem na bulwarach.

– Od godziny 12 do godziny 16 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na występy muzyków, wokalistów i zespołów związanych ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, a także na pokazy taneczne różnych zespołów tanecznych z zajęć, które prowadzimy, oraz na warsztaty. Będziemy też przedstawiać naszą ofertę edukacyjną, która startuje już od września, więc jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w zajęciach, czy to osoby dorosłe, czy dzieci, zapraszamy – mówi Krzysztof Przygoda ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – Będą nasi instruktorzy, którzy zdradzą wszystkie szczegóły. Myślę, że nasza nowa oferta, która będzie obowiązywać od września do czerwca, jak najbardziej zainteresuje szerokie spektrum słupszczan.

Dodatkowo w każdą sobotę lipca i sierpnia w różnych częściach miasta prowadzony będzie cykl otwartych spotkań z językiem polskim pn. „Jasne jak słońce!”.

– Są to trzygodzinne spotkania z językiem polskim, w trakcie których odbędą się warsztaty, wykłady, rozmowy, a także będzie możliwość poznania niuansów języka polskiego, wyeliminowania błędów powszechnych, które znamy z otoczenia, choćby słynne „włanczać” czy „wziąść” – mówi Krzysztof Przygoda. – Z takimi rzeczami będziemy walczyć w każdą sobotę lipca i sierpnia.

Na warsztaty zaproszeni są wszyscy, którzy chcą poprawić swoją polszczyznę. Najbliższe spotkanie odbędzie się już w tę sobotę w parku jordanowskim przy ulicy Zygmunta Augusta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.