K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W miasteczku ruchu

0

Słupska policja uczyła dzisiaj zasad bezpiecznego poruszania się na drogach oraz odpowiedzialnego wypoczynku podczas wakacji. W spotkaniach z policją uczestniczyły dzieci przebywające w Słupsku na półkoloniach.

O bezpieczeństwie w czasie wakacji rozmawiała dziś słupska policja z dziećmi uczestniczących w półkoloniach. Spotkanie z funkcjonariuszami zorganizowane zostało przez Park Wodny Redzikowo w miasteczku ruchu drogowego. Dzieci miały okazję zasiąść za kółko gokartów i zgodnie z obowiązującymi przepisami przejechać się po miasteczku.

W zdecydowanej większości dzieci wiedzą, jak poruszać się na rowerze, a jeżeli widzimy, że któreś z dzieci ma problem z przyswojeniem tych informacji, pokazujemy. Dlatego dzisiaj jesteśmy w takim miejscu jak miasteczko ruchu drogowego. Dzieci za chwilę wsiądą w gokarty i będą mogły tak naprawdę sprawdzić w ruchu ulicznym, jak wyglądają przepisy ruchu drogowego i na co powinny zwrócić szczególną uwagę – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. Dzieci będą dziś małymi kierowcami, bo tutaj również obowiązują przepisy, ustawione są znaki, są przejścia dla pieszych, są wymalowane pasy, linie, więc pokażemy najmłodszym, w jaki sposób poruszać się po ulicach i po chodnikach.

Podczas spotkania poruszano również kwestie bezpieczeństwa na plaży i przy akwenach. Policjanci instruowali także, jak dziecko powinno się zachować, kiedy jest zaczepiane przez obcą osobę.

Policja poza organizacją spotkań z dziećmi apeluje również do rodziców, aby na początku wakacji przeprowadzili ze swoimi pociechami rozmowy, jak skutecznie unikać niebezpiecznych sytuacji. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.