K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zagospodarowanie Riedla

0

Na początku przyszłego tygodnia rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu przy ulicy Riedla w Słupsku. Konsultacje potrwają do 2 sierpnia, a prowadzone są w ramach zadania II etap budowy parku przy ul. Riedla. Inwestycja realizowana będzie z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Już w poniedziałek ruszą konsultacje II etapu budowy parku przy ulicy Riedla w Słupsku. W ramach inwestycji naprzeciw placu zabaw zaplanowano między innymi boisko wielofunkcyjne oraz górkę saneczkową.

– Widać, że jest zapotrzebowanie społeczne na tego typu funkcje na tym rozwijającym się osiedlu. W ubiegłym roku wykonaliśmy pierwszą część, czyli plac zabaw po stronie wschodniej ulicy Riedla, w tej chwili prowadzone są prace budowlane już przy kontynuacji tego zagospodarowania. Ale równocześnie projekt budżetu obywatelskiego przewidywał opracowanie w tym roku dokumentacji technicznej, zagospodarowania rekreacyjnego po zachodniej stronie ulicy Riedla i właśnie w tej chwili rozpoczynamy konsultacje tych założeń projektowych – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Projekt będzie obejmować cały teren między ulicami Nalepy a Banacha i przewiduje wprowadzenie nowych funkcji rekreacyjnych, takich jak duża siłownia plenerowa z kilkunastoma urządzeniami, street workout, który też jest coraz bardziej popularny, a co widzimy na przykładzie street workoutu pomiędzy dwoma ramionami rzeki w Parku Kultury i Wypoczynku, który jest oblegany. Następnie powstanie górka saneczkowa i w części północnej przy ulicy Banacha wielofunkcyjne boisko, które będzie mogło służyć do gry w koszykówkę, siatkówkę i w piłkę ręczną.

W projekcie przewidziane jest również zachowanie części istniejącej już zieleni. Konsultacje potrwają od 11 lipca do 2 sierpnia. Uwagi można zgłaszać pisemnie w siedzibie ZIM-u oraz elektronicznie – drogą mailową lub poprzez stronę internetową slupsk.konsultacjejst.pl. Zadanie realizowane będzie w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.