K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wręczenie nagród

0

Dzisiaj w słupskim ratuszu odbyło się wręczenie nagród w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W tym ogólnopolskim konkursie wzięli udział mieszkańcy z ponad 50 miast całej Polski.

Dzisiaj nagrody od miasta otrzymali najlepsi rowerzyści w Słupsku. W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na kręcenie kilometrów wzięło udział 56 miast w całej Polsce. Rywalizacja trwała przez 30 dni czerwca. Najlepsi otrzymali w ramach nagród rower lub hulajnogę elektryczną.

– W zabawie uczestniczyło 48 tysięcy osób, więc sporo. Miasto Słupsk jako miasto zajęło 44. miejsce, a my chcielibyśmy dzisiaj wyróżnić szczególnie słupszczan, ale i nie tylko słupszczan, którzy nakręcili najwięcej kilometrów dla miasta Słupska. Dlaczego nie tylko słupszczan, to się za chwilę okaże – mówił podczas uroczystości w ratuszu zastępca prezydenta Słupska Marek Goliński. – Drodzy państwo, 48 tysięcy osób biorących udział w tej akcji wykręciło prawie aż 8,5 miliona kilometrów. Zobaczcie, jak dużo, jak zdrowo i o ile mniej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Mamy kategorie: kobity, mężczyźni, ale również organizacje. Zapraszam panią Katarzynę Kałuzińską, która wykręciła ponad 1,5 tysiąca kilometrów dla miasta Słupska. Nagrodą dla pani Katarzyny jest rower trekkingowy.

Najlepszym rowerzystą w kategorii mężczyzn został pan Krzysztof Czyżykowski.

– To mój pierwszy start w Rowerowej Stolicy Polski. Po prostu postanowiłem, że w miesiącu czerwcu zacznę aktywnie jeździć i patrząc na ranking, zobaczyłem, że jest szansa na zajęcie miejsca na podium. Dzięki wsparciu żony, dzięki synowi obowiązki domowe odeszły na dalszy plan i po pracy, po zajęciach kręciłem kilometry – dziennie około 3 godzin pomiędzy godziną 20 a 23, a w soboty i niedziele nadrabiałem jeszcze kilometry. To spory wysiłek, ale od jakiegoś czasu jestem przygotowany, dałem radę. Jeździłem w towarzystwie syna i przyjaciół, którzy także bardzo mnie wspierali, dołączyli do mojej grupy i nieraz były wspólne wyjazdy, nieco dłuższe po 100-120 kilometrów – mówi zwycięzca ze Słupska Krzysztof Czyżykowski.

Zwycięstwo w kategorii organizacje otrzymało stowarzyszenie Szprycha. Pierwsze testy rowerów i hulajnóg laureaci przeprowadzili zaraz po opuszczeniu urzędu miejskiego. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.