K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Metamorfozy roku

0

Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze metamorfozy słupskich budynków. Po raz trzeci wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogły zgłosić swoje odnowione elewacje w konkursie Metamorfozy roku 2020/2021. Na zwycięskie kamienice czekały nagrody finansowe i specjalne wyróżnienia.

Metamorfozy roku są już 3. edycją konkursu organizowanego przez Urząd Miejski w Słupsku, którego celem jest wybranie najładniejszej elewacji kamienic. W konkursie wziąć udział mogły wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowych, które w ostatnich dwóch latach wykonały remont elewacji kamienicy. Na wręczenie nagród przedstawiciele władz miasta oraz jury konkursowe zaprosili pod zwycięski adres.

– Ta kamienica, czyli Małachowskiego 29, to kamienica, która nie mogła być docieplona, czyli remont mieszkańcy za niemal 300 tysięcy złotych wykonali w ogromnej dlatego, żeby było po prostu estetycznie i ładnie. I z tego też powodu uznaliśmy, że jest to kamienica, która absolutnie chcemy, żeby była doceniona, pokazana i służyła też jako przykład dla innych mieszkańców naszego miasta. Tak więc, drodzy państwo, zaczniemy od miejsca pierwszego. Wspólnota mieszkaniowa Małachowskiego 29 otrzymała 54 punkty. Nagroda to 5 tysięcy złotych, które przekażemy na fundusz remontowy. Oczywiście zawiśnie tu również tablica, która będzie informowała innych, że jest to laureat naszego konkursu. Ogromne gratulacje! Z wielką dumą chcemy państwa pokazywać naszym mieszkańcom, jak pięknie odnawiacie nasze miasto – mówi Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Na zwycięskiej kamienicy zamontowana zostanie specjalna tabliczka informująca o zajęciu pierwszego miejsca w konkursie Metamorfozy roku 2020/2021. Drugie miejsce natomiast zajęła wspólnota mieszkaniowa Staszica, która otrzymała 48 punktów w klasyfikacji konkursowej. Remont tej kamienicy kosztował 610 tysięcy złotych.

– Mnie z punktu widzenia mieszkańca najbardziej zachwyca klatka schodowa, która wręcz prosiła się o to, żeby być odnowiona i unowocześniona. Efekt końcowy jest niesamowity. Wszelkie uzgodnienia odnośnie do kolorów elewacji czy wykończenia były konsultowane z panem Edwardem, natomiast ja osobiście miałam głos decyzyjny, jeżeli chodzi o kafelki na balkonach. Wyszło fantastycznie – mówi Karolina Kazimierczak, przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej. – My jako mieszkańcy jesteśmy bardzo zadowoleni. Lepiej się żyje, dużo przyjemniej patrzy się na efekt końcowy, a używa się też znakomicie.

Trzecie miejsce otrzymała wspólnota mieszkaniowa Niemcewicza 88 A. W ramach nagrody otrzymała ona od miasta 2 tysiące złotych. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało dziewięć budynków mieszkalnych. Poza trzema zwycięskimi kamienicami wręczono również podziękowania i wyróżnienia w postaci 500 złotych trzem zdobywcom kolejnych miejsc. Jak zapowiedzieli przedstawiciele słupskiego ratusza, akcja zachęcająca do remontowania kamienic ma zostać powtórzona w przyszłym roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.