K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekend w Słupsku

0

Liczne imprezy i wydarzenia kulturalne czekały w miniony weekend na mieszkańców Słupska. Wśród atrakcji sobotnich i niedzielnych odbyło się na słupskich bulwarach Lato z SOK-iem. Z kolei w niedziele pod Zamkiem Książąt Pomorskich miał miejsce piknik rycerski. Również w niedzielę odbył się cykliczny koncert cyklu Garden Party u Karola.

W miniony weekend w Słupsku odbyły się liczne imprezy kulturalne. Od soboty do niedzieli w godzinach 12-16 na bulwarach przy Słupi odbyło się Lato z SOK-iem. Przez dwa dni posłuchać można było występów wokalnych. Lato z SOK-iem było również okazją do zabawy na licznych stoiskach, między innymi pojeździć można było sterowanymi samochodzikami czy spróbować sił we wspólnym malowaniu. W niedzielę nastąpiła kumulacja wydarzeń i poza kontynuowaną zabawą na bulwarach, uczestniczyć można było w przygotowanym przez Muzeum Pomorza Środkowego pikniku rycerskim. W ramach wydarzenia zorganizowano warsztaty z tworzenia papierowych ozdób oraz z pisania piórem. Najważniejszą częścią pikniku były jednak pokazy walk rycerzy.

Nie samą walką jednak żyją rycerze, stąd podczas pikniku nie mogło zabraknąć pokazów tradycyjnego tańca. W niedziele odbył się również cykliczny koncert w ramach Garden Party u Karola. Tym razem impreza została przeniesiona z dotychczasowego miejsca do budynku filharmonii, a powodem była niepewna pogoda. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.