K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pijani na drogach

0

W miniony weekend policjanci ze Słupska zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo w dwukilometrowy pościg za pijaną kobietą ruszyli policjanci słupskiej drogówki, a po jej zatrzymaniu okazało się, że nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 10 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Mężczyźni w wieku od 30 do 58 lat mieli w swoich organizmach od 0,7 do ponad 3 promili alkoholu. Wczoraj w okolicach Słupska doszło też do nietypowego pościgu.

– Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku mierzyli prędkość w miejscowości Głobino. Około godziny 13.40 urządzenie zarejestrowało przekroczenie prędkości o 35 kilometrów w terenie zabudowanym. Policjanci podjęli próbę zatrzymania tego pojazdu do kontroli, jednak kierowca tego pojazdu, zamiast zatrzymać się, kontynuował jazdę i rozpoczął ucieczkę przed policjantami – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – W trakcie pościgu za tym pojazdem policjanci dawali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Pojazd zatrzymali po około dwóch kilometrach. Po podejściu do pojazdu zobaczyli, ze za kierownicą siedzi kobieta. Wyczuli od niej alkohol. Po przebadaniu tej kobiety urządzeniem do badania zawartości alkoholu okazało się, że w swoim organizmie ma ona blisko 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie 56-letniej mieszkanki gminy Dębnica Kaszubska w policyjny systemie informatycznym pokazało, że nie posiada ona uprawnień do kierowania i nigdy tego prawa jazdy nie posiadała. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za przekroczenie prędkości i kierowanie pojazdem, pomimo tego że nie posiadała odpowiednich uprawnień.

Słupska policja apeluje, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Przypomina również, że za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.