K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tor rowerowy

0

Park im. Witkacego w Słupsku powiększa się z każdą kolejną edycją budżetu obywatelskiego. Tym razem planowana jest budowa nowych tras pumptrackowych. Do 27 lipca trwają konsultacje społeczne koncepcji projektowych nowych atrakcji.

To już kolejna edycja budżetu obywatelskiego, w której wygrał projekt zagospodarowania parku im. Witkacego w Słupsku. Po tegorocznych inwestycjach park na Osiedlu Niepodległości będzie mógł rywalizować z Parkiem Kultury i Wypoczynku. Największymi elementami będą dwa pumptracki. Pierwsza trasa dla rowerów ma mieć około 280 metrów. Powstanie również wersja dla młodszych rowerzystów o długości 70 metrów. To nie koniec atrakcji, jakie mają powstać w tym parku.

– Patrząc od strony północnej, planujemy zaprojektować, a następnie wybudować parkour, czyli teren rekreacji siłowej, ale nie z wykorzystaniem jakichś urządzeń, które obciążają, tylko tutaj, gdzie ćwiczymy, wykorzystując ciężar własnego ciała. Następnie strefa aktywności dla seniorów, największa w Słupsku. Tu pojawią się liczne urządzenia, tablice, które nie tylko służą rekreacji, ale też w pewnym sensie rehabilitacji. To specjalistyczne urządzenia do ćwiczeń, które na pewno będą się cieszyć dużą popularnością – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Trzeci element to park zabaw, plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi. Mamy w tej chwili pojedyncze zabawki tego typu w mieście, a tutaj chcemy zrobić plac zabaw większy, z kilkoma urządzeniami, huśtawkami, pochylniami, żeby dzieci, które mają ograniczoną ruchomość, też mogły skorzystać z tej zabawy.

Konsultacje społeczne koncepcji projektowych zagospodarowania terenu w parku im. Witkacego w Słupsku potrwają do 27 lipca. Przypomnijmy, że to nie pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, dzięki której powiększany jest zakres inwestycji. W ostatnim czasie powstała tam również ścianka do wspinaczki. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.