K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulica Jan Kazimierza w remoncie

0

Ruszył remont ulicy Jana Kazimierza w Słupsku. W związku z robotami budowlanymi wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek ulicy Jana Kazimierza pomiędzy ulicami Czarnieckiego i Ostroroga.

Ruszyły prace nad remontem ulicy Jana Kazimierza w Słupsku. Jest to jedna z ostatnich kamienistych dróg w mieście. Okoliczni mieszkańcy od dawna skarżyli się na hałas, jaki powodują samochody poruszające się tą ulicą. Sytuacja ma się poprawić jeszcze w tym roku. W czasie trwania prac wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

– Na różnych odcinkach drogi będzie różny zakres prac, który będziemy realizować. Na pierwszym odcinku, czyli od ulicy Banacha do ulicy Czarnieckiego będziemy poprawiać stan jezdni, a także – co istotne – wybudujemy chodnik. W tej chwili piesi poruszają się po jezdni, co jest i niebezpieczne, i niekomfortowe – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Na dalszym odcinku drogi brukowanej – tak naprawdę nawet nie z kostki kamiennej, a z kamienia polnego, pamiętający jeszcze czasy, kiedy ten teren był wsią przyległą do Słupska – wymieniamy nawierzchnię chodników na nową, z płytek betonowych, natomiast jezdnia zyska nową nawierzchnię asfaltową. I ostatni odcinek, który przylega bezpośrednio do alei 3 Maja – tutaj droga będzie miała charakter ciągu pieszo-jezdnego z uwagi na ograniczone parametry. Tu jest po prostu bardzo wąsko. Ale co istotne, mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy korzystają z tej drogi, aby dojechać do domu, w końcu zyskają docelowe zagospodarowanie. W tej chwili dojeżdżają oni po płytach betonowych po drodze nieoświetlonej, natomiast nasza inwestycja obejmuje wykonanie kompleksowej nawierzchni jezdni, odwodnienie i oświetlenie tej drogi.

Inwestycja ma kosztować około 2,3 miliona złotych. Jednocześnie z uwagi na prowadzoną równolegle z remontem ulicy inwestycję wodno-kanalizacyjną mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym. Jest to związane z przebudową sieci kanalizacyjnej obsługującej zabudowę mieszkaniową w tej części miasta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.