K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej oldbojowych mistrzów

0

W Bruskowie Wielkim odbył się turniej piłkarski mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów, który był jednocześnie podsumowaniem XXXI edycji rozgrywek. Zwycięzcą turnieju został mistrz pierwszej ligi sezonu 2021/2022 Victoria Sianów.

Drużyna oldbojów Bruskowo Wielkie jako jedyna z Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej występuje w rozgrywkach województwa zachodniopomorskiego. Po roku, drużyna trenowana przez Tomasza Sznigirewicza, awansowała do Pomorskiej I Ligi Oldbojów, w której zajęła trzecie miejsce w sezonie 2021/2022.

Wyróżnienie Bruskowo zawdzięcza przede wszystkim temu, że tutaj graja na poziomie mistrzów – mówi Andrzej Schneider, prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów. – Założeniem turnieju mistrzów jest zakończenie edycji rozgrywek w danym sezonie. Każdy zespół, który by chciał taki turniej zorganizować, ma do tego prawo. Po prostu prezentuje swój region, prezentuje swoich zawodników, ale muszą w nim wystąpić najlepsze zespoły z ligi. W tym roku tak się złożyło, że Szczecinek się wycofał z tej imprezy, bo byłyby dwie pierwsze drużyny z pierwszej ligi i dwie drużyny z drugiej, a Bruskowo po prostu chciało to zorganizować. Ja bardzo się ucieszyłem, ponieważ tutaj gra sporo bardzo dobrych zawodników. To przypadek, że w tym roku zajęli dopiero trzecie miejsce, chociaż jest ono dobre, ponieważ to jest dopiero drugi ich sezon w Pomorskiej Lidze Oldbojów. Jest tutaj doświadczony organizator Andrzej Staszewski, który trzyma rękę na pulsie piłki nożnej dziecięcej i oldbojów, więc nie miałem nic przeciwko temu, żeby ten turniej tutaj zrobić.

Liga oldbojów cieszy się dużym powodzeniem, gdyż w tym sezonie 2021/2022 zarejestrowanych było 860 zawodników w obu ligach.

Ponad 400 w pierwszej lidze i drugiej, no i tylu występowało – podkreśla Andrzej Schneider. – Nie wszyscy rozegrali 24 mecze, bo tyle się grało w tym sezonie, ale na tyle, na ile czas im pozwalał uczestniczyli w tych meczach i grali.

Do piłkarskich zmagań turnieju Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów przystąpiły cztery zespoły: Victoria Sianów – mistrz I ligi, Bruskowo Wielkie – trzecia drużyna I ligi, TKKF Strażak Koszalin – mistrz II ligi i wicemistrz KS Perła Gmina Dygowo. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”, grano 2×20 minut w składach 11-osobowych. W meczu otwarcia drużyna TKKF Strażak Koszalin przegrała 0:1 z oldbojami KS Perła Gmina Dygowo. W kolejnym meczu spotkały się mistrz Victoria Sianów i trzecia drużyna ligi Oldboje Bruskowo Wielkie. Po bardzo zaciętej grze mecz zakończył się remisem 1:1. Drużyna z Bruskowa w pozostałych meczach również zanotowała remisy – ze Strażakiem Koszalin było 1:1, a 2:2 z Gminą Dygowo. Natomiast Victora Sianów rozbiła Strażaka Koszalin wygrywając aż 7:0. Po rozegraniu wszystkich sześciu spotkań turniej mistrzów wygrała drużyna Victoria Sianów, która zdobyła 7 pkt. strzelając 11 bramek i tracąc 2. Miejsce drugie zajął zespół KS Perła Gmina Dygowo, który zdobył 4 punkty, strzelił 4 bramki i 5 stracił. Na miejscu trzecim z 3 punktami i 4 zdobytymi i tyle samo straconymi bramkami uplasowali się gospodarze, Oldboje Bruskowo Wielkie. Jeden punkt zdobyli oldboje TKKF Strażak Koszalin, w bramkach mieli bilans 1:9.

Zawody sędziowali Wojciech Jankowski z Białogardu oraz Cezary Mościbrodzki, Dawid Zientala i Sebastian Wasiuk z Kolegium Sędziów Słupsk. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Moskwa z KS Perła Gmina Dygowo, najlepszym bramkarzem Krzysztof Wasilewski (Oldboje Bruskowo Wielkie), a królem strzelców Rafał Gotowała (Victoria Sianów). Najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale. Okolicznościowy medal „Przyjaciel Pomorskiej Ligi Oldbojów” otrzymała Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk.

Jak zaznacza prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów Andrzej Schneider, poziom rozgrywek w każdym sezonie jest inny. Wszystko zależy od piłkarzy, w jakich ligach zakończyli swoją przygodę z futbolem. W całej historii rozgrywek Pomorskiej Ligi Oldbojów grali w nich też piłkarze z najwyższych lig.

Nie ma czasu na wymienienie wszystkich, ale grał tutaj zawodnik z Ligi Mistrzów UEFA Grzegorz Lewandowski, grał Mirosław Okoński, piłkarz znany w Polsce wszystkim kibicom, grał Leszek Pałka z Gwardii Koszalin, grał Stefan Mila, ojciec Sebastiana i wielu, wielu innych piłkarzy, którzy grywali naprawdę na najwyższym poziomie piłkarskim – wylicza niektórych Andrzej Schneider. – W tej chwili mamy zawodników, którzy występowali na poziomie czwartej ligi, ale i takich, którzy nigdzie nie występowali.

We wrześniu najlepsze zespoły oldbojów rozpoczną rundę eliminacyjną w czterech grupach do mistrzostw Polski. Zwycięzcy grup zapewnią sobie awans do finałów, które odbędą się w Łodzi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.