K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dziecięca zagroda

0

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza 16 i 17 lipca do „Dziecięcej zagrody”. W godzinach od 11 do 16 w sobotę i niedzielę na dzieci czekać będzie wiele atrakcji, między innymi warsztaty rękodzieła i wiejskie zabawy w ogrodzie.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie odbędzie się „Dziecięca zagroda”. Wydarzenie to organizowane jest po raz kolejny i znów będzie świetną okazją dla dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy i udziału w przygotowanych warsztatach. W ogrodzie swołowskiej zagrody numer 8 między innymi odbędą się kiermasze rękodzieł i można będzie skosztować racuchów świeżo smażonych na tradycyjnej kuchni kaflowej.

– O godzinie 11 zaczynamy warsztaty. Będą to w tym roku zajęcia związane z tym, co mamy na łące, na polu i na podwórku, czyli warsztaty robienia lalek z trawy, koników ze słomy, zabawek z patyków i drewienek – to takie warsztaty stolarskie z pomocą rodziców. Będziemy też haftować i będą zajęcia o malowaniu z kwiatów. To dość wymagające, bardzo brudne zajęcia, będzie można własnymi rękoma wyczarować piękne kwietne krajobrazy na płótnie – zapowiada Anna Uszyńska, etnolog w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. – Dodatkowo od godziny 11 także zabawy w ogrodzie. To zajęcia z animatorami, z aktorami teatru, o którym zaraz opowiem. Będą to proste wiejskie zabawy z wykorzystaniem sznurka, worka, będziemy m.in. skakać na skakance, przeciągać linę – typowe aktywności wiejskie dawnego Pomorza. I o godzinie 14 teatr. Będą to „Mądre bajki” w wykonaniu naszego lokalnego teatru Obieżyświat, bajki z elementami kultury ludowej, bo przecież znajdujemy się w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, czyli stolicy naszej ludowszczyzny, Pomorza Środkowego.

Dwudniowa impreza będzie odbywała się w zagrodzie nr 8 w Swołowie, a bilet wstępu będzie jednocześnie wejściówką do czworobocznej zagrody, którą można zwiedzić. W niej znajdują się wystawy stałe i ekspozycja w chałupie – wnętrze domu z lat 30. ubiegłego wieku.

Wstęp na wydarzenie jest płatny 10 złotych za bilet normalny i 8 złotych ulgowy, jednak w tę cenę wliczone jest także zwiedzanie zabytkowej zagrody czworobocznej. Dodatkowo organizatorzy przypominają, że w trakcie wakacji w każdy czwartek odbywa się „Muzeum jako żywo” – czyli pokazy różnych zajęć domowych i gospodarskich oraz wspomnianego już smażenia racuchów. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.