K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkania z językiem polskim

0

W każdą sobotę lipca i sierpnia w przestrzeni miejskiej pod hasłem „Jasne jak słońce!” odbywają się spotkania z językiem polskim, podczas których można doskonalić umiejętności posługiwania się językiem ojczystym. Zajęcia organizowane przez Słupski Ośrodek Kultury są otwarte dla wszystkich chętnych.

Projekt „Jasne jak słońce!” to wakacyjny cykl otwartych spotkań z językiem polskim, które odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia w przestrzeni miejskiej Słupska. Uczestniczyć w nich mogą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Za nami już dwa pierwsze spotkania, które odbyły się w Parku Kultury i Wypoczynku i w Parku Jordanowskim. W planach są spotkania m.in. na skateparku przy ul. Małcużyńskiego czy na placu zabaw przy ulicy Hubalczyków. Najbliższe odbędzie się w sobotę 16 lipca w godzinach od 11 do 14 na kładce przed Młodzieżowym Domem Kultury na Bulwarach nad Słupią. Każdy uczestnik oprócz zabaw i nauki posługiwania się językiem polskim otrzyma też stylową, pomarańczową torbę na zakupy z napisem „Jasne jak słońce!”.

To jedna z propozycji Słupskiego Ośrodka Kultury na wakacje – informuje Agata Andrzejczuk z Słupskiego Ośrodka Kultury. – W każda sobotę lipca i sierpnia zapraszamy słupszczan młodszych i starszych na spotkanie z językiem ojczystym. Co sobotę w różnych lokalizacjach miasta, a więc w parkach, na skwerach, na bulwarach, ale także na dziedzińcu Szkoły Kultury przy ulicy Banacha. Spotykamy się na warsztatach, grach i zabawach, miniwykładach i koncertach, a celem jest promowanie kultury żywego słowa. Chcemy zachęcić słupszczan do zabaw z językiem, rozwiązywania zawiłości i błędów językowych, a tym samym do kształtowania prawidłowych nawyków językowych.

Projekt „Jasne jak słońce!” został dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2022”. Szczegółowe informacje o kolejnych spotkaniach z językiem polskim znaleźć można na stronie internetowej oraz facebookowym profilu Słupskiego Ośrodka Kultury. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.