K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grabieżca z Kobylnicy

0

Policjanci z Słupska zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ukradł żeliwne krzyże z byłego cmentarza ewangelickiego w Kobylnicy. Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzione krucyfiksy. Za ograbienie miejsc spoczynku zmarłych grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście żeliwnych krzyży miał ukraść 20-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kobylnica. Krucyfiksy zostały odnalezione na dawnym cmentarzu znajdującym się po drodze z Kobylnicy do Widzina. Cmentarne krzyże miały dużą wartość historyczną, dlatego w odnalezieniu sprawcy współpracowali policjanci z Kobylnicy i Słupska.

– Zgłoszenie o zniknięciu żeliwnych krzyży z byłego cmentarza ewangelickiego w Kobylnicy otrzymaliśmy w poniedziałek. Od razu po uzyskaniu tej informacji na miejsce pojechali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy wykonali oględziny tego miejsca oraz sporządzili dokumentację fotograficzną, a dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu oraz dzięki pracy funkcjonariuszy kryminalnych z II Komisariatu Policji w Słupsku oraz policjantów z Posterunku Policji w Kobylnicy – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Już w środę po południu policjanci wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z tą sprawą i dokonali jego zatrzymania. Dwudziestolatek z gminy Kobylnica został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także wskazał policjantom miejsce, gdzie ukrył elementy z nagrobków. Za ograbienie miejsca pochówku grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy obu posterunków pochodzące prawdopodobnie z przełomu XIX i XX wieku krzyże udało się odzyskać, a same krucyfiksy nie trafiły na złom. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.