K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Weekend w zagrodzie

0

Podczas minionego weekendu w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie otwarta była „Dziecięca zagroda”. Można było wziąć udział między innymi w warsztatach robienia lalek z trawy czy haftowania.

W miniony weekend dzieci i ich opiekunowie tłumnie odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Przez dwa dni w zagrodzie numer 8 odbywała się impreza pn. „Dziecięca zagroda”. Wydarzenie było okazją do wzięcia udziału w przygotowanych warsztatach i pokazach teatralnych, ale również do zabawy na świeżym wiejskim powietrzu. Animatorzy uczyli dzieci między innymi, jak wykorzystać znalezione na polach trawy, patyki i zboża, aby stworzyć lalki i koniki. Stolarskiej biegłości tworzenia zabawek nabyć można było pod czujnym okiem prowadzących zajęcia.

– Jesteśmy w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Już drugi dzień odbywa się tutaj „Dziecięca zagroda”. Mnóstwo rodzin z dziećmi przyjechało dzisiaj do nas. Przez cały czas odbywają się warsztaty, a teraz trwa spektakl teatru Obieżyświat „Mądre bajki” z elementami kultury ludowej. Warsztaty wyplatania ze słomy, z kwiatów, zabawki z patyków – warsztaty stolarskie zabawkarskie jak co roku cieszą się największym zainteresowaniem. Tatusiowie z dziećmi robią przepiękne drewniane zabawki, przepiękne pamiątki – mówi Anna Uszyńska, etnolog z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. – Wielki plac, etnoplac zabaw, na którym rodzą się niezapomniane przygody i przeżycia. Zapraszamy do Swołowa.

Dzieci w różnym wieku z chęcią brały udział w warsztatach z haftowania. Początkowo zapoznawały się z różnymi rodzajami ściegów, aby następnie przejść do bardziej wymagających zadań. O godzinie 14 czas umilił gościom występ teatralny „Mądre bajki” w wykonaniu lokalnego teatru Obieżyświat. W cenie biletu wliczone były zabawy w ogrodzie zagrody, jak również zwiedzanie zabytkowej posesji. Odwiedzający to miejsce mogli posilić się lokalnymi produktami i świeżo smażonymi racuchami. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.