K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg po kartę

0

Słupszczanie tłumnie zgłaszają się po kartę mieszkańca. Według najnowszych danych po uprawnienia do korzystania ze zniżek na usługi w mieście zgłosiło się już około 4,5 tysiąca osób. Zwiększa się także liczba przedsiębiorstw prywatnych, które nawiązały współprace z ratuszem.

W Słupsku rośnie popularność wprowadzonej niedawno karty mieszkańca. Dzięki tej usłudze słupszczanie w coraz szerszym zakresie mogą skorzystać ze zniżek. Według na bieżąco aktualizowanych danych już około 4 tysięcy osób posiada taką kartę.

Coraz więcej też dołącza do naszego programu partnerów – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, kierownik ds. promocji i współpracy z biznesem w UM w Słupsku. – Mamy studio tatuażu, usługi fryzjerskie, makijaże permanentne, kosmetyczki, masaże, mamy także usługi fryzjerskie dla psów, fajne restauracje, są też kluby. Wczoraj swoją ofertę na stronę wrzuciło też bistro Skandal. Jest także Wallace, jest Meksykańska, jesteśmy również w trakcie rozmów z Panzerottem. To takie znane miejsca w Słupsku, gdzie państwo tam chodzicie, lubicie tam posiedzieć na kawie z zjeść coś dobrego. Fajnie mieć tę zniżkę nawet 15, 5 czy 10 procent. Wczoraj karty były 250 razy użyte, a partnerów mamy w tej chwili oficjalnie 25, więc to już jest coś. Cały czas prowadzimy rozmowy z nowymi partnerami, ale także państwo sami się do nas zgłaszacie. Jest Aktywna fabryka, która pewnie zaraz wrzuci też swoją ofertę, jest Studio Łazienek i widziałam, że jest zainteresowanie tą ofertą, bo chyba projekt jest w gratisie przy karcie plus zniżka na kompleksową usługę, więc super. Około 4 tysięcy mieszkańców na dzień dzisiejszy ma kartę mieszkańca, 300 kolejnych czeka na zaakceptowanie wniosku. I chciałabym tutaj gorąco prosić o zapoznanie się z regulaminem składania tych wniosków, bo często wychodzą jakieś błędy formalne, często państwo nie składacie PIT-u i potwierdzenia jego złożenia. Jeżeli złożyliście państwo papierowo, to macie pieczątkę z urzędu skarbowego, a jeżeli składacie elektronicznie co dzisiaj jest chyba najczęstszą formą składania tego dokumentu to dostajemy tzw. UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru.

Do zniżek upoważnia karta w wydaniu fizycznym bądź aplikacji na telefon, w której jednocześnie można sprawdzić wszystkie podmioty oferujące posiadaczom tego dokumentu opusty w zakresie swoich usług. Karta upoważnia również do korzystania z niższych cen biletów komunikacji miejskiej, a w przyszłości ma upoważniać do mniejszych opłat za postój samochodu w strefie płatnego parkowania. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.